Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All BANKA CREDINS All 35,831,653,846.70 22,035 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Kuvendi Popullor (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,403,647 2012-01-30 2012-01-30 112/1002001/12 230 Kuvendi.komkurs nderkomb parlm i ri +komision euro 10000*140,urdher pag 2813/1 dt 23.12.11,vendim 4 dt 22.12.11,shjrese 01/11 dt 13.4.11,shrese 2813 dt 23.12.11,ivanisin kabashi arhitekti ,Iban hr 5024840081103495214,
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 334,800 2012-01-27 2012-01-30 38/1017009/2012 602,REP 1001 PAGES KONTIGJENTI LIST PAGES TETOR 2011 URDHER NR 575 DT 11/7/2011
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) BANKA CREDINS Tirane 63,392 2012-01-27 2012-01-30 88/1020001/2012 1020001 602 Drejtoria e Pergjithshme e Arkivave"paradhenie valute "pjesemarrje ak.nderkomb ."Rome shkr.248/3 dt.26.01.12 shkr.5410 dt.19.12.11 448 euro x141.5 kursi dit.terheq Nizajete LAZAJ NR.ID.024456949
Mini Bashkia 9 (3535) BANKA CREDINS Tirane 807,300 2012-01-26 2012-01-30 10/1/2101143/2012 602 Min.Bashkia 9- keshilltare,tetor dhjetor 2011,bordero
Mini Bashkia 9 (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2012-01-26 2012-01-30 11/1/2101143/2012 602 Min.Bashkia 9- bonus dhjetor 2011 sipas vendimit nr.1242bordero
Mini Bashkia 9 (3535) BANKA CREDINS Tirane 72,000 2012-01-26 2012-01-30 11/2101143/2012 602 Min.Bashkia 9- ndihmes administrator bordero dhjetor 2011
Kuvendi Popullor (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,403,647 2012-01-30 2012-01-30 113/1002001/12 230 Kuvendi.komkurs nderkomb parlm i ri +komision euro 10000*140,urdher pag 2813/1 dt 23.12.11,vendim 4 dt 22.12.11,shkrese 2813 dt 23.12.11,ARCH paolo di nardo swift Uncritm10V5
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 26,399 2012-01-27 2012-01-30 51/1017009/2012 602,REP 1001 K/USHQIMOR LIST PAGES KORRIK-GUSHT 2011
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) BANKA CREDINS Tirane 355,215 2012-01-30 2012-01-30 24/1018001/12 1018001 ap.shish.Urdher 17-12 dt 30.1.12,i kalsifikuar "konfidencial" Kembyer 2550*139.3
Kuvendi Popullor (3535) BANKA CREDINS Tirane 699,000 2012-01-30 2012-01-30 114/1002001/12 602 Kuvendi.dieta jashte shtetit euro 5000*139.8,UB 289/1 dt 27.1.12,autoriz 289/2 dt 27.1.12
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 152,793 2012-01-27 2012-01-30 6/1016001/2012 230-Aparat.Min.Brende (Proj P.A.M.T) pagat,liste dt 27.01.2012
Mini Bashkia 7 (3535) BANKA CREDINS Tirane 19,500 2012-01-27 2012-01-30 17/2101144/2012 602 Min.Bashkia 7-sherbime,up.nr.48 dt.03.12.2011,pv.dt.03.12.2011,fat.16 dt.23.12.2011,fh.nr.34 dt.23.12.2011,fat.190 dt.23.12.2012 fh.29.dt.23.12.2011
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 237,274 2012-01-30 2012-01-31 44/1017122/2012 602,REP 6670,DIETA,LIST PAGESE 2012
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Elbasan (0808) BANKA CREDINS Elbasan 227,613 2012-01-30 2012-01-31 131;2/1006126/12 paga Aluizni Valmira Beqiri nr I45513078I
Kuvendi Popullor (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,960 2012-01-30 2012-01-31 122/1002001/12/1 602 Kuvendi.komis our shkrese 20.1.12,shkrese 27.1.12
Kuvendi Popullor (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,403,647 2012-01-30 2012-01-31 121/1002001/12 602 230 Kuvendi.dieta jashte shtetit euro10000*140,shkrese 2813 dt 23.12.11,urdher pagese 2813/1 dt 23.12.11,vendim 4 dt 22.12.11
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 709,500 2012-01-31 2012-01-31 25/1087006/2012 602 GJYKATA KUSHTETUSE Euro 5000 kurs 141.9 Terheqie paradhenie Terheq Entela Thimjo Kerkese 90 dt 30.01.2012
Kuvendi Popullor (3535) BANKA CREDINS Tirane 80,000 2012-01-30 2012-01-31 117/1002001/12 602 Kuvendi.ndihme finc shkrese 126 dt 11.1.12,skrese 126/1 dt 26.1.12,shkrese 2766 dt 19.12.12,skrese 2694 dt 9.12.11
Kuvendi Popullor (3535) BANKA CREDINS Tirane 19,440 2012-01-30 2012-01-31 122/1002001/12 602 Kuvendi.komis bk shkrese 20.1.12,shkrese 27.1.12
Dogana Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 74,724 2012-02-01 2012-02-01 1010100902012 PAGA JANAR 2012 DOGANA FIER 1010090
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 623,813 2012-02-01 2012-02-01 1010120082012 600 D.R.M.te Kultures Paga Janar 2012 me bordero nr punonjesve pl 19 fakt 19
Mini Bashkia 7 (3535) BANKA CREDINS Tirane 236,544 2012-02-01 2012-02-01 2821011442012 600 Min.Bashkia 7- pagat bordero janar 2012 nr.pun.5-5
Aparati Qendror INSTAT (3535) BANKA CREDINS Tirane 45,657 2012-02-01 2012-02-01 4110500012012 600 instat anketues sh 24.1.2012 lp 1.02.2012
Universiteti Politeknik (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,105,344 2012-02-01 2012-02-01 7210110402012 600 Up bib shkencore paga janar 2012 nr 26;26 lp 1.02.2012
Burgu Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 4,512,336 2012-02-01 2012-02-01 191014003.2012 IEVPENALE 1014003 PAGAT MUAJIJANAR 2012
Drejtoria e SHIK Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 50,784 2012-02-01 2012-02-01 1110180092012 REFORME JANAR 2012 SH.I.SH.FIER 1018009
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Vlore (3737) BANKA CREDINS Vlore 300,063 2012-02-01 2012-02-01 20775 PAGAT MAJ 2011 PUNONJES ME KONTRATE VLORE ALUIZNI 1006130
Gjykata e larte (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,610,831 2012-02-01 2012-02-01 1310290412012 600 GJYKATA E LARTE"page JANAR 2012 sipas list-pag.nr.pun pl/fakt 116/113
Reparti Ushtarak nr.4400 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,236,787 2012-02-01 2012-02-01 2010171202012 600,rep 4400,paga,list pagese 2012,np 774/485
Universiteti i Tiranes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,709,741 2012-02-01 2012-02-01 610110392012 600 Rektorati UT paga m Janar 2012 bord 1.2.2012 pl 59 f 51
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,836,633 2012-02-01 2012-02-01 6510150012012 600-MIN E JASHTME PAGA JANAR 2012 PLAN 145 - FAKT 145
Akademia e Arteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 96,834 2012-02-01 2012-02-01 2310110472012 600 Univer. Arteve paga me kontr. m janar 2012 bord 1.2.2012 pl 290 f 4
Sekretariati per Nismen e Transferimeve ne Industrine Nxjerrese (3535) BANKA CREDINS Tirane 246,413 2012-02-01 2012-02-01 310041302012 230. Sekretariati NTIN. paga janar 2012
Instituti i Monumenteve te Kultures (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,659,669 2012-02-01 2012-02-01 1610120602012 600 I M K PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL 50 FAKT 50
Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,883,798 2012-02-01 2012-02-01 17/1004093/2012 600 qendra kombetare regjistrimit. paga janar 2012 nr pun 41/41
Reparti nr.712 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,559,213 2012-02-01 2012-02-01 1710160122012 600-Rep 712 F.N.SH pagat Janar 2011,liste dt 01.02.2012,nr i punonjesve plan171/fakt 171
Gjykata e rrethit TIrane (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,554,086 2012-02-01 2012-02-01 2410290112012 600 Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane PAGE URDH 254/1 DT 3.01.2012 URDH 251 DT 3.01.2012 URDH 259/1 DT 9.01.2012 URDH 260/1 DT 9.01.2012 URDH 263/1 DT 16.01.2012
Universiteti Politeknik (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,346,673 2012-02-01 2012-02-01 7010110402012 600 Up inxh ndertimi paga janar 2012 nr 138;128 lp 1.02.2012
Universiteti Politeknik (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,859,030 2012-02-01 2012-02-01 7910110402012 600 Up Inxh mek paga janar 2012 nr 83;70 lp 1.02.2012
Prefektura e qarkut Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 98,894 2012-02-01 2012-02-01 3110160612012 1016061 PREFEKTURA DURRES PAGA JANAR 2012