Pagesa të Thesarit 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate përmbledhëse

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All AV GAS DISTRIBUTION All 5,567,706.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Burgu 325 Tirane (3535) AV GAS DISTRIBUTION Tirane 60,000 2012-03-09 2012-03-23 2310140112012 602 I.E.V.P Ali Demi GAZ I LENGET UP.9 DT.06.02.12 PV 3&4 DT.07.02.12 FAT.13 DT.07.02.12 FH.12 DT.07.02.12
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) AV GAS DISTRIBUTION Tirane 841,050 2012-10-17 2012-10-22 21221010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik gaz Autoriz per lidhje kontr 6738 dt 05.07.2012 kontr 685 dt 07.08.2012 fat 65 dt 08.11.2012 seri 87954565 fl hyr nr 42 dt 08.11.2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) AV GAS DISTRIBUTION Tirane 950,011 2012-11-13 2012-12-07 23921010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik gaz Autoriz per lidhje kontr 6738 dt 05.07.2012 kontr 685 dt 07.08.2012 fat 38 dt 31.10.2012 seri 05349038 fl hyr nr 28 dt 31.10.2012
Nd-ja Tregut Lire (3535) AV GAS DISTRIBUTION Tirane 418,428 2012-12-08 2012-12-20 38321010492012 602-DREJT E PERGHJ E TAKSA TARIF GAZ KONT NE VAZHD 6737/1 DT 05.07.12 FAT 43 DT 16.11.12 SR 05498043 FH 52 DT 16.11.12
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) AV GAS DISTRIBUTION Tirane 2,398,884 2013-03-13 2013-03-18 44 2101054 2013 Q.Ed.Zhv.Femje lik gaz urdh prok nr 23 dt 09.01.2013 shtese kontr 09.01.2013 fat 2,11 dt 31. proc verb dt 01.11.2012 fat 13 dt 16.12.2012 seri 0014329 + urdh prok nr 26 dt 15.11.2012 pro ver dt 19.11.2012 fat 18 dt 20.12.2012 seri 0014332
Nd-ja Tregut Lire (3535) AV GAS DISTRIBUTION Tirane 443,333 2013-07-12 2013-10-02 23421010492013 602-DREJT E PERGJ E TAKS TARIF VEND GAZ I LENGSHME KONT NE VAZHD 2759 DT 09.07.12 FAT 5 DT 08.01.13 SR 06473905 FH 1 DT 08.01.13
Nd-ja Tregut Lire (3535) AV GAS DISTRIBUTION Tirane 456,000 2013-11-25 2013-11-26 36121010492013 drejt e pergj e tarif vendore kot 522 dt 13.02.13 fat 17 d 13.02.13 sr 07677117 nfh 16 dt 13.02.13 pv 13.02.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >