Pagesa të Thesarit 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate përmbledhëse

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All ABC NEWS All 3,348,387.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Mjeksise (3535) ABC NEWS Tirane 20,000 2012-08-08 2012-08-16 10710111392012 602 Fak. Mjeksise njoftim per doktorat up 23 dt 4.6.12 pv 4.6.12 fat 226 dt 4.6.12 s 0066476
Bashkia Lezhe (2020) ABC NEWS Lezhe 399,999 2012-09-07 2012-09-12 38121270012012 BASHKIA LEZHE LIK FAT.208 DT.07.05.2012
Komuna Velipoje (3333) ABC NEWS Shkoder 400,000 2012-09-12 2012-09-14 17127660012012 KOMUNA VELIPOJE SHKODER FATURE 00664091 DT. 30.06.2012
Komuna Shengjin (2020) ABC NEWS Lezhe 400,000 2012-09-27 2012-10-04 17625720012012 KOMUNA SHENGJIN LEZHE PAG FAT NR 209 DT 07.05.2012
Komuna Kelmend (3323) ABC NEWS M.Madhe 400,000 2012-10-23 2012-10-26 19826260012012 Komuna Kelmend ( publikime)fature nr.00664092 dt.30.06.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ABC NEWS Tirane 45,000 2012-10-24 2012-10-29 34510050012012 1005001 min.bujqesise PANAIRI I AGROBIZNEZIT up nr 283/2 dt 11.09.2012 pv dt 20.09.2012 fat nr 275 dt 20.09.2012 sr 00664125
Apariti Projekte me miratim ne Art (3535) ABC NEWS Tirane 350,000 2012-12-28 2012-12-28 16510120732012 Projekte ne art transmetim spoti 100 vjet, um 427 dt 21.11.12, ft 155 dt 30.11.12 raport monit 8811/1 dt 07.12.12
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) ABC NEWS Tirane 700,000 2013-08-06 2013-10-17 354 1073001 2013 KQZ- sherbim publikim, kont.5296/18 dt.11.06.2013 fat.436 dt.30.06.2013 seria 00664036 vendim nr.173 dt.05.02.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ABC NEWS Tirane 633,388 2013-12-10 2013-12-10 54410140012013 602-MINISTRIA E DREJTESISE spot televiziv vkm 1195 dt 5/8/2008 kon 429/8 dt 25/10/2013 fat dt 22/11/2013 seri 09559759
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >