Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All MALIQ HAKA All 3,211,285.00 19 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Gjocaj (0827) MALIQ HAKA Peqin 172,800 2013-06-05 2013-06-14 16226800012013 Materiale nga Komuna gjocaj ne favor te Maliq Haka Elbasan
Komuna Shushice (0808) MALIQ HAKA Elbasan 452,040 2013-06-18 2013-07-12 13023980012013 MATERIALE PER NDRIC. E RRUGEVE KOMUNA SHUSHICE
Komuna Skenderbeg (0810) MALIQ HAKA Gramsh 300,000 2013-08-27 2013-10-17 11724330012013 Sa paguar diferenc fat.nr.12 dt:02.08.2013 nga Komuna Skenderbegas
Komuna Bradashesh (0808) MALIQ HAKA Elbasan 452,388 2013-08-21 2013-10-17 199/223910012013 materiale Kom Bradashesh 2381001
Komuna Gjocaj (0827) MALIQ HAKA Peqin 37,800 2013-09-23 2013-10-23 2472680012013 Blerje materiale nga Komuna Gjocaj ne favor te Maliq Haka Elbasan
Komuna Labinot Fushe (0808) MALIQ HAKA Elbasan 71,400 2013-10-18 2013-10-24 21323920012013 Materiale Komuna Labinot-Fushe Elbasan
Komuna Bradashesh (0808) MALIQ HAKA Elbasan 173,998 2013-10-10 2013-10-24 24623810012013 materiale Kom Bradashesh 2381001
Bashkia Kavaja (3513) MALIQ HAKA Kavaje 51,600 2013-10-16 2013-10-24 74221180012013 BASHKIJA KJ LIKUIDIM FAT 15 DT 16.09.2013 TE TJERA MATERIALE E SHERBIME
Komuna Skenderbeg (0810) MALIQ HAKA Gramsh 77,333 2013-10-24 2013-11-11 14524330012013 Sa paguar diferenc fat.nr.12 dt:02.08.2013 nga Komuna Skenderbegas
Komuna Gjinar (0808) MALIQ HAKA Elbasan 178,800 2013-10-25 2013-11-12 16823860012013 materiale Komuna Rrase
Komuna Gjocaj (0827) MALIQ HAKA Peqin 94,680 2013-11-22 2013-11-25 29926800012013 Pastrim kanalesh nga Komuna gjocaj ne favor Maliq haka Elbasan fatur nr 24 dt 15.11.2013
Komuna Gjocaj (0827) MALIQ HAKA Peqin 33,360 2013-11-22 2013-11-25 30026800012013 Materiale nga Komuna gjocaj ne favor Maliq haka Elbasan fatur nr 23 dt 02.11.2013
Komuna Zavaline (0808) MALIQ HAKA Elbasan 231,600 2013-11-25 2013-11-26 14224000012013 Mirmbajtje Komuna Zavaline Elbasan
Komuna Bradashesh (0808) MALIQ HAKA Elbasan 86,400 2013-11-25 2013-11-26 27723810012013 materiale Kom Bradashesh 2381001
Komuna Gjocaj (0827) MALIQ HAKA Peqin 213,600 2013-12-05 2013-12-09 30726800012013 Materiale nga Komuna gjocaj ne favor Maliq Haka Elbasan Fatur Nr 25 dt 02.12.2013
Komuna Gjocaj (0827) MALIQ HAKA Peqin 99,994 2013-12-05 2013-12-09 31026800012013 Stufa Zjarri nga Komuna gjocaj ne favor Maliq Haka Elbasan Fat Nr 27 dt 04.12.2013
Komuna Gjinar (0808) MALIQ HAKA Elbasan 82,680 2013-12-11 2013-12-12 21623860012013 materiale Komuna Gjinar
Bashkia Kavaja (3513) MALIQ HAKA Kavaje 117,600 2013-12-24 2013-12-26 97821180012013 BASHKIJA KJ LIKUIDIM KAPAKE PUSETASH FAT 26 DT 02.12.2013
Dega e rezervave Elbasan (0808) MALIQ HAKA Elbasan 283,212 2013-12-16 2013-12-18 13210160262013 Dega Rezervave shpenzime mirmbajtje
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >