Pagesa të Thesarit 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate përmbledhëse

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All INTERNATIONAL SECURITY ALBANIA All 1,669,380.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) INTERNATIONAL SECURITY ALBANIA Tirane 626,016 2013-04-15 2013-04-16 5610061182013 602 Zyra Qend.Aluiznit ruajtje godine Up.15 dt.01.10.13 vendim komisioni 35 dt.30.01.13 kontrate 432 dt.31.01.13 fat.123 dt.28.02.13 fat.129 dt.31.03.13
ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) INTERNATIONAL SECURITY ALBANIA Tirane 313,008 2013-05-21 2013-05-23 7810061182013 602 Zyra Qend.Aluiznit ruajtje godine Up.172 dt.25.03.13 vendim komisioni 174 dt.29.03.13 kontrate nr.1447 dt.01.04.13 fatr.135 dt.30.04.13 seria 5773237
ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) INTERNATIONAL SECURITY ALBANIA Tirane 313,008 2013-07-05 2013-08-19 9610061182013 Zyra.Qendrore Aluizni kontrate nr.1447 dt.01.04.13 ne vazhdim fat.142 dt.31.05.13 seria 5773244
ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) INTERNATIONAL SECURITY ALBANIA Tirane 417,348 2013-09-23 2013-10-23 12010061182013 602 Zyra Qend.Aluiznit Ruajtje objekti Up.370 dt.27.05.13 vendim nr.370 dt.27.05.13 kontrate 2780 dt.31.05.13 fat.149 dt.30.06.13 seria 05773251 fat.151 dt.11.07.13 seria 05883253
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >