Pagesa të Thesarit 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate përmbledhëse

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All KURUM INTERNATIONAL SH.A. All 50,912,900.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KURUM INTERNATIONAL SH.A. Tirane 36,903,900 2013-01-29 2013-01-30 4610040012013 466 ministria ekonomise. kthim garancie urdher 801 31.12.12 kontrate qeraje nr 1517rep.,nr.248 kol., dt 25.4.11 per marje me qira te objektit derdhur me arketimet e dt 14.4.11 bashkelidhur
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) KURUM INTERNATIONAL SH.A. Tirane 14,000,000 2013-07-04 2013-08-19 19210870102013 KOMISIONI PROK PUBLIK KTHIM TE ARDH OP EKONOMIK UB 166 DT 7.06.2013 VEND 389/6 DT 27.05.2013
Klubi I Sportit (0821) KURUM INTERNATIONAL SH.A. Librazhd 9,000 2013-11-12 2013-11-15 8921280052013 SPORTI LB,LIK.FATURE GELQERE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >