Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KEVIN CONSTRUKSION All 931,581,499.00 81 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sherbimi Gjeologjik Shqiptar (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 155,066 2013-03-25 2013-03-25 5810040232013 466 Sherbimi Gjeologjik.kthim garancie 5% urdher 345 dt 14.3.13 pv i marjes ne dorezim nr 811 dt 4.7.12 ft 123 seri 88157161 dt 10.9.11. up 337 4.4.11 kontr nr prot 717 dt 14.7.11 ne vazhdim
Bashkia Durres (0707) KEVIN CONSTRUKSION Durres 445,698 2013-03-25 2013-03-26 105021070012013 2107001 BASHKIA DURRES 5% GARANCI OBJEKTI RIK SHKOLLE E KOPSHTE
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) KEVIN CONSTRUKSION Durres 8,918,063 2013-03-21 2013-03-26 9910111502013 TDO 0707/UNIVERSITETI "A. MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/SITUACION PERF. PER NDERTIMIN E KAMPUSIT TE RI UNIVERSITAR
Garda e Republike Tirane (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 2,317,000 2013-04-09 2013-04-09 12510160042013 Garda e Republikes rikonstruksion kont vazhd 24 30.07.2012 fat 58 01.03.2013 pjesore
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 9,500,000 2013-04-10 2013-04-10 8910170812013 231-REP 5001 situacion perfundimtar,kontrate nr 1616/2 dt 13.04.2012 ne vazhdim,urdher nr 1616/1 dt 13.04.2012,situacion perfundimtar dt 22.11.2012,proces verbal i marrjes ne dorezim nr 1 dt 27.11.2012,fat nr 40 dt 21.11.2012,seri 88157
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) KEVIN CONSTRUKSION Durres 38,000,000 2013-04-15 2013-04-17 15310111502013 TDO 0707/UNIV. "A.MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ DETYRIM I MBARTUR PER PUNIMET E ND. SE KAMPUSIT UNIVERSITAR
Garda e Republike Tirane (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 27,151,044 2013-04-24 2013-04-24 14110160042013 Garda e Republikes rikonstruksion godine kont vazhd 24 30.07.2012 ft 58 01.03.2013 sit mars 2013
Universiteti Korce (1515) KEVIN CONSTRUKSION Korçe 6,476,681 2013-04-24 2013-04-24 23210110462013 KONSTRUKSION NDERTESA SHKOLLORE FAT 22 PJESORE. UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
Komuna Hotolisht (0821) KEVIN CONSTRUKSION Librazhd 5,620,000 2013-04-29 2013-04-29 825880012013 LIK.SITUACION PJESOR SHKOLLA 9-VJECARE DARDHE,KOMUNA HOTOLISHT 2013
Universiteti i Tiranes (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 16,353,077 2013-04-29 2013-04-30 15910110392013 UT Rektorati rik f inferm. kontr shtes 3892/2 dt 21.1.13 sit 11.2.13 fat 65 dt 16.4.13 s 88157243
Bashkia Tirana (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 10,560,690 2013-05-06 2013-05-13 331 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rikonst blloku 46 urdh prok nr 51 dt 16.07.2012 njof fit 51/4 dt 21.09.2012 kontr 51/56 dt 16.10.2012 sit pjes nr 1 dt 07.02.2013 fat 88157235 dt 01.04.2013
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 9,500,000 2013-05-07 2013-05-13 11610170812013 231-REP 5001 sistemime infrastrukture,kontrate nr1616/2 dt 13.04.2012 ne vazhdim,fat nr 40,28 dt 21.11.2012,01.09.2012,seri 88157203,88157215,situacion dt 22.11.2012,07.09.2012,pv i marrjes ne dorezim dt 27.11.2012
Universiteti Korce (1515) KEVIN CONSTRUKSION Korce 1,900,000 2013-05-14 2013-05-16 24810110462013 KONSTRUKSION NDERTESA SHKOLLORE FAT 22 PJESORE. UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) KEVIN CONSTRUKSION Durres 151,637,239 2013-05-14 2013-05-16 19210111502013 TDO 0707/UNIV. "A.MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ NDERTIM I GODINES 1 SIPAS SITUACINEVE
Komuna Hotolisht (0821) KEVIN CONSTRUKSION Librazhd 7,093,228 2013-05-15 2013-05-16 1035880012013 RIK. SIT.NR.3 SHKOLLA E 9-VJECARE DARDHE ,KOMUNA HOTOLISHT 2013
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) KEVIN CONSTRUKSION Durres 51,768,426 2013-05-16 2013-05-21 210/110111502013 TDO 0707/UNIV. "A.MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ LIK. SIT. NR 1 NDERTIM GODINE NR 2 KAMPUSI UNIVERSITAR
Teatri Kombetar (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 69,895 2013-05-21 2013-05-23 10310120222013 1012022,teatri kombetar, garanci 5% per punime cevin construksion urdher drejt per pagese 20.05.2013,kerkese proces verbal perfundimtar 05.01.2013, kontrate 291 date 27.07.2011
Garda e Republike Tirane (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 3,780,720 2013-05-24 2013-06-12 18410160042013 231-Garda e Republikes rikonstruksion kont vazhd 24 30.07.2012 fat 68 dt 03.05.2013,seri 88157246,situacion nr 4
Universiteti i Tiranes (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 582,768 2013-05-23 2013-06-12 179 10110392013 UT Rektorati pages st perf 21.2.2013 kontr shtes 3892/2 dt 21.1.13 fat 70 dt 7.5.13 s 88157248 akt kolaud 18.3.13
Universiteti Korce (1515) KEVIN CONSTRUKSION Korce 5,225,000 2013-06-07 2013-06-14 28810110462013 KONSTRUKSION GODINA E RE FAT NR 22 DT 09.07.2012 PJESORE. UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 9,197,675 2013-06-12 2013-06-19 16110170812013 231-REP 5001 sistemime infrastrukture,kontrate nr1616/2 dt 13.04.2012 ne vazhdim,fat nr 28 dt 01.09.2012,seri 88157203,pv i marrje ne dorezim dt 27.11.2012
Universiteti Korce (1515) KEVIN CONSTRUKSION Korce 20,228,528 2013-06-26 2013-08-05 34810110462013 KONSTRUKSION GODINA E RE FAT NR DIF FAT NR 22 DT 09.07.13; FAT NR 27.09.13. UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 25,000,000 2013-07-10 2013-09-24 20010170812013 231-466-REP 5001 situacion punimesh,kontrate nr 1616/2 dt 13.04.2012 ne vazhdim,urdher nr 1616/1 dt 13.04.2012,urdhe nr 41/4 dt 26.03.2012,3480 dt 05.09.2012,situacion nr 3541 dt 07.09.2012,pv .m.d nr 1 dt 27.11.2012,fat nr 28 dt 01.09.201
Komuna Hotolisht (0821) KEVIN CONSTRUKSION Librazhd 949,211 2013-08-20 2013-10-17 18125880012013 LIK.SIT.PERFUNDIMTAR RIKONSTRUKSION I SHKOLLES 9-VJECARE DARDHE,KOMUNA HOTOLISHT 2013
Bashkia Tirana (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 20,000,000 2013-08-26 2013-10-17 581 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rikonst blloku 46 vazhdim kontr 51/56 dt 16.10.2012 sit pjes nr 2 dt 25.05.2013 fat 88157250 dt 01.06.2013
Bashkia Kukes (1818) KEVIN CONSTRUKSION Kukes 38,103,352 2013-09-09 2013-10-22 16921250012013 2125001 rik stadiumi Zeqir Ymeri ft 48 dt 06.12.2012 seri88157223 Bashkia Kukes
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 5,444,946 2013-09-24 2013-10-23 32510170812013 231-466-REP 5001 situacion punimesh,kontrate nr 1616/2 dt 13.04.2012 ne vazhdim,urdher nr 1616/1 dt 13.04.2012,urdhe nr 41/4 dt 26.03.2012,3480 dt 05.09.2012,situacion nr 28 dt 01.09.2012,seri 88157203
Bashkia Kukes (1818) KEVIN CONSTRUKSION Kukes 2,768,284 2013-08-28 2013-10-24 16721250012013 rikonstr stadiumiZeqir Ymeri ft 48 seri88157223 dt 06.12.2012 Bashkia Kukes
Bashkia Kukes (1818) KEVIN CONSTRUKSION Kukes 6,628,364 2013-09-04 2013-10-24 16821250012013 rik stadiumi Zeqir Ymeri ft 48 dt 06.12.2012 seri 88157223 Bashkia Kukes
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) KEVIN CONSTRUKSION Durres 23,750,000 2013-10-23 2013-11-05 42810111502013 1011150 TDO 0707/UNIV. "A.MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ SHPENZIME PER SISTEMIN E JASHTEM TE OBJKETIT 6 KATESH TE KAMPUSIT UNIVERSITAR
Garda e Republike Tirane (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 1,041,236 2013-11-14 2013-11-18 42010160042013 Garda e Republikes rikonstruksion i komandes ,kont vazhd 24 30.07.2012 situacion nr 4 14.08.2013 fat 76 04.08.2013 (pjesore) garanci punimesh per situac.2 dhe 3
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 8,428,559 2013-11-26 2013-11-26 38310170812013 466-REP 5001 cngurtesim 5% per kontraten 1616/2 dt 13.04.2012,urdher nr 4135 dt 21.11.2013,akt verikimi pas aktit te marrjes ne dorezim dt 25.11.2013
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) KEVIN CONSTRUKSION Durres 8,248,234 2013-11-26 2013-11-27 47210111502013 1011150 TDO 0707/ UNIVERSITETI "ALEKSANDER MOISIU"/KOD 1011150/ SISTEMIM I JASHTEM TE OBJEKTIT TE RI 6- KATESH TE KAMPUSIT UNIVERSITAR(DIF)
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) KEVIN CONSTRUKSION Durres 16,751,765 2013-11-26 2013-11-27 47610111502013 1011150 TDO 0707/ UNIVERSITETI "ALEKSANDER MOISIU"/KOD 1011150/ GOD. NR 1 KAMP. UNIVERSITAR SIT PJESOR 18
Qendra Kulturore Tirana (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 100,655 2013-12-06 2013-12-06 137 2101151 2 013 Q Kulturore 5% garanci çatia estrades ,kontr 174 dt 10.12.2008,proc verb marje dorz 06.09.2008,situac 30.08.2008,
Bashkia Tirana (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 3,950,837 2013-12-19 2013-12-20 972 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rikonst shkolla Niket Dardani urdh prok nr 40 dt 01.04.2013,proc verb vleres 07.05.20213,njof fit 40/4 dt 23.05.2013,njoft kontr 40/7 dt 10.06.2013,kontr 40/6 dt 10.06.2013,situac 1 dt 02.10.2013,fat 88157258 dt 02.10.20
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 125,395 2013-12-20 2013-12-23 38210870102013 KOMISIONI PROK PUBLIK KTHIM TE ARDH OP EKONOMIK KTHIM TE ARDH UB 333 DT 18.11.2013 VEND 13/2013 DT 6.11.2013
Bashkia Kukes (1818) KEVIN CONSTRUKSION Kukes 4,750,000 2013-12-16 2013-12-23 24121250012013 sit pjesor rik shk.Havzi Nela seri88157267 Bashkia Kukes
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) KEVIN CONSTRUKSION Durres 9,495,792 2013-12-16 2013-12-18 63710111502013 TDO 0707/ UNIVERSITETI ALEKSANDER MOISIU/KOD 1011150/ NDERTIM GOD 2 KAMPUSI
Bashkia Tirana (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 2,000,000 2013-12-17 2013-12-18 945 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rikon kopshti 35 urdh prok nr 23 dt 06.03.2013,proc verb dt 19.04.2013,raport permb 23/3dt 07.05.2013,njoft fit 23/4dt 07.05.2013,kontr 23/6 dt 21.05.2013 situac 02.10.2013,fat 88157259 dt 02.10.2013