Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All FONDI BESA(K81911023C) All 906,011.00 59 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 15,000 2013-08-01 2013-08-05 57021180012013 BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE MBAJTUR ALTIN ALLAJBEJ KORRIK 2013
Sp. Pogradec (1529) FONDI BESA(K81911023C) Pogradec 10,000 2013-08-13 2013-08-14 24510130822013 1013082 SPITALI POGRADEC KLODI BULLI NDALESE PAGA KORRIK 2013
Sp. Mirdite (2026) FONDI BESA(K81911023C) Mirdite 12,981 2013-05-02 2013-05-02 6810130792013 spitali mirdite per ndalesa gezim gega
Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 15,000 2013-05-02 2013-05-02 32721180012013 BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ
Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 10,000 2013-05-02 2013-05-02 32921180012013 BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ARDIJAN TAHIRIT
Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 6,000 2013-09-02 2013-09-03 63521180012013 BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ
Sp. Pogradec (1529) FONDI BESA(K81911023C) Pogradec 10,000 2013-09-03 2013-09-04 27710130822013 1013082 SPITALI POGRADEC KLODI BULLI NDALESE PAGA GUSHT 2013
Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 15,000 2013-10-01 2013-10-02 70321180012013 BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ SHTATOR 2013
Sp. Pogradec (1529) FONDI BESA(K81911023C) Pogradec 10,000 2013-10-02 2013-10-03 31110130822013 1013082 SPITALI POGRADEC KLODI BULLI NDALESE PAGA SHTATOR 2013
Bashkia Vore (3535) FONDI BESA(K81911023C) Tirane 10,000 2013-10-04 2013-10-07 187121650012013 600 Bashkia Vore- ndalese page , vendimi i gjykates nr.2208 dt.12.04.2013 urdher.kryet. 167 dt.30.07.2013 urdher.sekuestro 398 dt.17.06.2013 listepagesa korrik -gusht per Durim Sina
Zyra Arsimore Krujë (0716) FONDI BESA(K81911023C) Kruje 20,000 2013-10-04 2013-10-07 21410110962013 sa lik urdher ekzekutimi Afrim Myrtaj sipas vend nr 229 dt 5.4.2013 nga arsimi kruje
Zyra Arsimore Krujë (0716) FONDI BESA(K81911023C) Kruje 40,000 2013-09-04 2013-09-10 19210110962013 SA LIK URDH EKZEK SIPAS VEND NR 229 DT 5.4.2013 PER AFRIM MYRTAJ NGA ZYRA ARSIMORE KRUJE
Zyra Arsimore Krujë (0716) FONDI BESA(K81911023C) Kruje 20,000 2013-11-04 2013-11-05 23810110962013 sa lik urdh ekezek sipas vend nr 229 dt 5.4.2013 per Afrim Myrtajn nga arsimi kruje
Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 15,000 2013-11-04 2013-11-05 79121180012013 BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ TETOR 2013
Sp. Pogradec (1529) FONDI BESA(K81911023C) Pogradec 10,000 2013-11-18 2013-11-19 34110130822013 1013082 SPITALI POGRADEC KLODI BULLI NDALESE PAGA TETOR 2013
Zyra Arsimore Krujë (0716) FONDI BESA(K81911023C) Kruje 20,000 2013-12-04 2013-12-05 26810110962013 sa lik shlyerje detyrim i sipas vend nr 229 dt 5.4.2013 per Afrim Myrtajn per muajin nentor nga arsimi kruje
Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 15,000 2013-12-05 2013-12-06 88921180012013 BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ NENTOR 2013
Sp. Pogradec (1529) FONDI BESA(K81911023C) Pogradec 10,000 2013-12-06 2013-12-09 36610130822013 1013082 SPITALI POGRADEC KLODI BULLI NDALESE PAGE NENTOR 2013
Bashkia Vore (3535) FONDI BESA(K81911023C) Tirane 10,000 2013-12-18 2013-12-19 25221650012013 600 Bashkia Vore ndalese page sipas vendimit te gjykates,nr.2208 dt.12.04.2013per z.Durim Sina bordero , urdher.kryet.167 dt.30.07.2013 urdher.sek. 398 dt.17.06.2013