Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura neto nga Paga si President i Republikės, 2 260 238 lekė.
2) Dieta pėr udhėtime jashtė vendit 1 620 dollarė dhe 4 860 euro.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura neto nga Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė, 102 000 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura Qiradhėnie
1) Tė ardhura nga qiradhėnia e njė apartamenti Durrės 600 000 lekė.
2) tė ardhura qiradhėnie dyqan Durrės 660 000 lekė.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga interesa bankare bono thesari, 445 560 lekė.
2) Bashkėshortja, tė ardhura nga interesa bankare bono thesari, 792 100 lekė.
3) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga pranė BSH, 1 576 400 lekė.
4) Bashkėshortja, dieta pėr udhėtime jashtė vendit, 990 dollarė dhe 2 370 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion1.99
Tė tjera
1) Gjendje llogari bankare, 47 040 lekė.
2) Gjendje llogari bankare, 21 960 lekė.
3) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare, 2 209 974 lekė.
4) Bashkėshortja, gjendje depozite bankare, shtuar me 2 505 euro.
5) Gjendje depozite bankare, pakėsuar me 9 000 euro.
6) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 3 418 476 lekė pėr kredi bankare pėr ap. banimi.
7) Gjendje kursime kesh, 95 000 lekė dhe 920 euro.
8) Bashkėshortja, detyrime tė papaguara nė vlerėn 9 600 000 lekė pėr kredi bankare pėr shtėpi dhe mobilim, shlyerja e sė cilės fillon nė 2018-ėn.
9) Djali, gjendje depozitė bankare, 120 000 lekė.
10) Vajza, gjendje depozitė bankare, 120 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Detyrime tė paguara nė vlerėn -285 810 lekė pėr kredi bankare pėr ap. banimi.