Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura neto tė vitit nga paga si Kryetar i Kontrollit tė Lartė tė Shtetit, 1 540 359 Lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeTė ardhura me vlerė 24 000 Euro si fitim I pashpėrndarė nė vite pėr aktivitetin e pezulluar dhe mbyllur.
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga si Pėrgjegjėse Sektori nė Ministrinė e Punėve tė Jashtme, 889 027 Lekė.
2) I biri, tė ardhura nga paga pėr periudhėn Janar-Qershor 2017 nė llogarinė pranė Raiffeisen Bak, 107 400 Lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Pakėsim me 29 946 Lekė nė llogarinė e pagės sė subjektit pranė Raiffeisen Bank, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 265 946 Lekė.
2) Gjendje e llogarisė sė subjektit nė fund tė vitit pranė Raiffeisen Bank, 24 486 Euro. Gjendja e llogarisė reflekton tė ardhurat e mbetura nga shitja e apartamentit nė Tiranė dhe blerja e shtėpisė nė Vlorė.
3) Pakėsim me 195 Lekė nė llogarinė rrjedhėse tė bashkėshortes pranė Credins Bank, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 195 981 Lekė.
4) Nuk ka ndryshim nė llogarinė e bashkėshortes pranė Credins Bank.
5) Nuk ka ndryshim nė depozitat nė euro pranė Raiffeisen Bank, nė emėr tė fėmijėve.
6) Nuk ka ndryshim nė llogaritė nė Euro dhe USD nė emėr tė bashkėshortes, pranė Credins Bank.
7) Pakėsim me 15 966 Lekė nė llogarinė e pagės tė djalit Z.Klaus Leskaj, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 8 900 Lekė.
8) I biri, pakėsim me 9 897 Euro nė llogarinė pranė Procredit Bank, si pasojė e transferimit tė shumės prej 9 541 Euro dhe depozitimeve pėr kursime me vlerė 1 500 Euro pranė Raiffeisenabank Wien. Gjendja e llogarisė nė 31 Dhjetor 2016 ishte 9 897 Euro dhe nė 31 Dhjetor 2017 bėhet 0 Euro.
9) I biri, shtesė me 414 Euro nė llogarinė rrjedhėse pranė Raiffeisenbank Wien. Gjendja e llogarisė nė 31 Dhjetor 2016 ishte 1 605 Euro dhe nė 31 Dhjetor 2017 bėhet 2 019 Euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka