Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura neto nga paga si Prokuror i Pėrgjithshėm, 1 861 320 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura neto nga paga si Pėrgjegjėse Sektori pranė ISKSH, 836 216 lekė.
2) Babai, dėmshpėrblim si ish i dėnuar politik, 638 375 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėArkėtuar me Shitje mė 24.06.2016 vlerėn prej 233 944 euro pėr shitje tek tė tretė te njė ullishte me sipėrfaqe 3000 m2 nė Mjull-Bathore, Tiranė ku ēmimi i shitjes para zbritjes sė detyrimit tatim mbi tė ardhurat personale ėshtė 249 000 euro.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion100%
Tė tjera
1) Ēelur mė 24.06.2016 llogari bankare me tė ardhura nga shitja e tokės, 140 695 euro.
2) Gjendje llogari bankare e pagės, shtuar me 1 694 609 lekė.
3) Gjendje llogari bankare e pagės, pakėsuar me – 1 909 917 lekė.
4) Gjendje kursime kesh, pakėsuar me 1 500 000 lekė.
5) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare e pagės, 168 703 lekė.
6) Shitur mė 24.06.2016 ullishte me sip. 3000 m2 nė Mjull-Bathore, Tiranė, 249 000 euro, tatim nė burim i paguar.
7) Blerė mė 05.12.2016 tokė arė me sip. 4500 m2 nė Tiranė, 4 500 000 lekė.
8) Deklarohet njė detyrim i marrė nė qershor 2016 dhe i kthyer nė janar 2017 pėrmes transfertės bankare por referuar me tė dhėna konfidenciale.
9) Ka shitur nė vlerėn 249 000 euro njė ullishtė me sipėrfaqe 3000 m2, ndodhur nė zonėn Mjull Bathore.
10) Ka blerė tokė arė me sipėrfaqe 4 500m2 nė Tiranė me njė kontratė tė lidhur mė 5. 12. 2016 pėr shumėn 4 500 000 lekė.
11) ka ēelur njė llogari bankare nė datėn 24. 06.2016 me fond para tė arkėtuara nga shitja e lulishtes dhe ku gjendje nė fund tė vitit ėshtė 140 695 euro.
12) Gjendja nė llogarinė rrjedhėse ku mer pagėn ėshtė 1 694 609 lekė.
13) Mbyllur njė llogari rrjedhėse tė mėparshme dhe gjendja mė datė 31. 12. 2016 ėshtė zero.
14) pakėsuar gjendja Cash me shumėn 1 500 000 Lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Ka blerė tokė arė me sipėrfaqe 4 500m2 nė Tiranė me njė kontratė tė lidhur mė 5. 12. 2016 pėr shumėn 4 500 000 lekė.