Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura neto tė vitit me vlerė 1 573 940 Lekė, nga paga si Kryetar i Bashkisė Tiranė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėjetuesja, tė ardhura me vlerė 5 706 013 Lekė nga aktiviteti i konsulencės ligjore, biznes me NIPT K91503025N.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura me vlerė 8 000 Euro nga shitja e autoveturės tip Peugot, sipas kontratės noteriale me datė 19.12.2017.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Shtesė me 856 007,73 Lekė nė llogarinė bankare pranė Credins Bank, me tė ardhurat nga paga, dietat dhe rimbursimet e biletave pėr lėvizjet dhe pjesėmarrjen nė aktivitetet ndėrkombėtare jashtė shtetit. Gjendja e llogarisė nė fund tė vitit ėshtė 2 028 049,39 Lekė.
2) Shtesė me 9 110,11 Euro nė llogarinė bankare pranė Credins Bank, nga tė ardhurat e pagės, dietave dhe rimbursimet e biletave pėr udhėtimet dhe pjesėmarrjen nė aktivitetet ndėrkombėtare jashtė shtetit si dhe nga shitja e autoveturės tip Peugot. Gjendja e llogarisė nė fund tė vitit ėshtė 10 135,32 Euro.
3) Gjendje me vlerė 0 USD nė llogarinė pranė Credins Bank, e cila ėshtė mbyllur.
4) Gjendje me vlerė 5 308,41 Euro nė llogarinė bankare pranė Intesa San Paolo, krijuar me tė ardhurat nga paga e subjektit dhe ushtrimi i profesinit tė bashkėjetueses. Nuk ka ndryshim nga deklarimi i mėparshėm.
5) Shtesė me 8 USD nė llogarinė bankare pranė Intesa San Polo, krijuar me tė ardhurat nga paga e subjektit dhe ushtrimi i profesionit tė bashkėjetueses. Gjendja e llogarisė nė fund tė vitit ėshtė 8 302,10 USD, e pėrbashkėt me bashkėjetuesen.
6) Bashkėjetuesja, gjendje e llogarisė bankare pranė BKT me vlerė 50 253,62 Euro, tė ardhura nga ushtrimi i profesionit.
7) Bashkėjetuesja, gjendje e llogarisė bankare pranė BKT me vlerė 32 169,41 Lekė, tė ardhura nga ushtrimi i profesionit.
8) Bashkėjetuesja, gjendje e llogarisė bankare pranė Intesa San Paolo me vlerė 5 497,03 Euro, tė ardhura nga ushtrimi i profesionit.
9) Bashkėjetuesja, gjendje e llogarisė bankare pranė Intesa San Paolo me vlerė 11 472,64 Lekė, tė ardhura nga ushtrimi i profesionit.
10) Bashkėjetuesja, gjendje e llogarisė bankare pranė Intesa San Paolo me vlerė 33 049,79 Euro, tė ardhura nga ushtrimi i profesionit.
11) Bashkėjetuesja, gjendje e llogarisė bankare pranė Intesa San Paolo me vlerė 1 875 910 Lekė, tė ardhura nga ushtrimi i profesionit.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Ėshtė shlyer shuma prej 720 769,26 Lekė pėr kredinė me principal 6 100 000 Lekė marrė pranė Credins Bank, me afat 180 muaj, disburuar nė 31.08.2015 dhe afat deri nė vitin 2030. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 5 580 250,38 Lekė.