Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Paga si anėtar i Gjykatės sė Lartė 1 576 316 (njė milion e pesėqind e shtatėdhjetė e gjashtė mijė e treqind e gjashtėmbėdhjetė) Lekė.
2) tė ardhura tė fituara nga paga si pedagog i jashtėm pranė Shkollės sė Magjistraturės 40 844 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
Tė ardhura Qiradhėnie
1) Tė ardhura nga qiradhėnia e pronė e bashkėshortėve pikė karburanti nė Vlorė periudha janar maj 21 250 (njėzet e njė mijė e dyqind e pesėdhjetė euro).
2) tė ardhura nga qiraja e karburantit qershor dhjetor 2015 vlera 29 750 (njėzet e nėntė mijė e shtatėqind e pesėdhjetė) euro.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja zonja Rilinda Selimi tė ardhura tė fituara nga paga si gjyqtare nė Gjykatėn e Apelit Administrativ 1 218 864 (njė milion e dyqind e tetėmbėdhjetė mijė e tetėqind e gjashtėdhjetė e katėr) lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Depozitė me afat 39 097 euro vėnė nga qiradhėnia.
2) kursime tė vėna nga pagat e bashkėshortėve 815 608 lekė.
3) depozitė po nga tė ardhurat e qira pika e karburantit 8 510 euro.
4) depozituar pėr tė marrė kartė krediti 3 900 euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi