Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Nuk u gjetėn tė dhėna pėr kėtė Subjekt

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura neto pasi ka ėshtė paguar tatimi mbi tė ardhurėn personale dhe kontributet 1 576316 (njė milion e pesėqind e shtatėdhjetė e gjashtė mijė e treqind e gjashtėmbėdhjetė) Lekė.
Tė ardhura nga Bonuse
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
1) Shtesė nga interesat vjetore 162 euro.
2) Shtesė njė depozite nga interesat bankare 68 euro.
Tė ardhura Qiradhėnie
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshorti zoti Odhise Andrea paga pranė Kuvendit tė Shqipėrisė si Kėshilltar 1 129 734 (njė milion e njėqind e njėzet e nėntė mijė e shtatėiqind e tridhjetė e katėr) Lekė.
2) Paga e djalit zoti Kristi Andrea pranė shoqėrisė GranitImport–AL shpk 798 000 (shtatėqind e nėntėdhjetė e tetė) lekė.
3) Bashkėshorti si ortak pasiv ka marrė divident pėr vitin 2014 nga shoqėria GranitImport–AL shpk nė vlerėn 2 150 000 (dy milion e njėqind e pesėdhjetė mijė) lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura nga shitja e njė automjeti 5 000 euro.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Shtesė nga interesat vjetore 162 euro.
2) Shtesė njė depozite nga interesat bankare 68 euro.
3) shtesė bankare nė depozitė e krijuar nga tė ardhura tė antarėve tė familjes plus 22 000 euro.
4) gjendje llogari bankare 71 800 lekė.
5) tėrheqje nga njė depozitė nė tė vlerės 30 000 euro pėr blerje tė njė apartamenti nė tiranė nė shkurt nė 2015.
6) Llogari rrjedhėse e pagės sė bashkėshortit gjendje 59 768 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi
Detyrimi pėr njė kredi bankare shlyer gjatė 2015 nė vlerėn 1510 (njė mijė e pesėqind e dhjetė) euro dhe mbetur pa shlyer nė datėn 31 dhjetor 14 093 (katėrmbėdhjetė mijė e nėntėdhjetė e tre) euro. Blerė njė apartament 1 plus 1 sipėrfaqe 53m2 ndėrtim i vjetėr 30 000 euro.