Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetPaga dhe Shpėrblime viti 2015, 1 569 253 (njė milion e pesėqind e gjashtėdhjetė e nėntė mije e dyqind e pesėdhjetė e tre) lekė.
Tė ardhura nga Bonuse
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
1) Pagesa pėr pjesėmarrje nė KKT 92 400 (nėntėdhjetė e dymijė e katėrqind) lekė.
2) Pagesa pėr pjesėmarrje anėtare e bordit FSHZH 59 118 (pesėdhjetė e nėntė mijė e njėqind e tetėmbėdhjetė) lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
Tė ardhura Qiradhėnie
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti zoti Marian Gjermeni paga dhe shpėrblime, viti 2015, Drejtor i Departamentit tė Operacioneve Monetare Banka e Shqipėrisė 3 445 816 (tre milion e katėrqind e dyzet e pesė mijė e tetėqind e gjashtėmbėdhjetė) lekė.
2) Bashkėshorti zoti Marian Gjermeni Interesa neto nga investimet nė Letra me Vlerė nė Lek 921 398 (nėntėqind e njėzet e njė mijė e treqind e nėntėdhjetė e tetė) lekė.
3) Djali moshė madhore zoti Erik Gjermeni jeton sėbashku me prindėrit dhe deklaron se nuk disponon tė ardhura dhe pasuri nė emrin e tij.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjeraZonja Gjermeni ka pakėsuar llogarinė personale me 3 966 lekė. Zoti Marian Gjermeni ka ndryshuar llogari dhe gjendje paraje personale si vijon.
1) Njė llogari nė lek ėshtė pakėsuar me -37 090 lekė dhe ėshtė mbyllur.
2) Njė llogari bankare nė lek ėshtė shtuar me 223 731 lekė.
3) Njė llogari nė USD ėshtė pakėsuar me – 1099 USD.
4) Njė llogari nė GBP (paund) ėshtė pakėsuar shtuar me 2 978 lekė.
5) njė llogari nė Euro ėshtė shtuar me 2 569 Euro.
6) Njė llogari nė Euro ėshtė shtuar me 1 912 euro.
7) njė llogari nė GBP shtuar me 900 GBP.
8) Njė llogari nė lekė ėshtė shtuar me 192 277 lekė.
9) Janė shitur Letra me Vlerė tė datės 18.02.2015 dhe ėshtė shtuar likuiditeti me 1 017 926 lekė.
10) janė shitur Letra me Vlerė tė datės 10. 09. 105 dhe ėshtė shtuar likuiditetit nė vlerėn 1 028 475.
11) pakėsuar shuma cash ne lek me 300 000 lekė.
11) pakėsuar shuma Cash nė GBP me 3 000 GBP.
12) Shtuar Cash nė usd me 500USD.
13) shtuar shuma Cash nė Euro me 3 500 euro. Zonja Gjermeni ka pakėsuar llogarinė personale me 3 966 lekė. Zoti Marian Gjermeni ka ndryshuar llogari dhe gjendje paraje personale si vijon.
1) Njė llogari nė lek ėshtė pakėsuar me -37 090 lekė dhe ėshtė mbyllur.
2) Njė llogari bankare nė lek ėshtė shtuar me 223 731 lekė.
3) Njė llogari nė USD ėshtė pakėsuar me – 1099 USD.
4) Njė llogari nė GBP (paund) ėshtė pakėsuar shtuar me 2 978 lekė.
5) njė llogari nė Euro ėshtė shtuar me 2 569 Euro.
6) Njė llogari nė Euro ėshtė shtuar me 1 912 euro.
7) njė llogari nė GBP shtuar me 900 GBP.
8) Njė llogari nė lekė ėshtė shtuar me 192 277 lekė.
9) Janė shitur Letra me Vlerė tė datės 18.02.2015 dhe ėshtė shtuar likuiditeti me 1 017 926 lekė.
10) janė shitur Letra me Vlerė tė datės 10. 09. 105 dhe ėshtė shtuar likuiditetit nė vlerėn 1 028 475.
11) pakėsuar shuma cash ne lek me 300 000 lekė.
11) pakėsuar shuma Cash nė GBP me 3 000 GBP.
12) Shtuar Cash nė usd me 500USD.
13) shtuar shuma Cash nė Euro me 3 500 euro. Zonja Gjermeni ka pakėsuar llogarinė personale me 3 966 lekė. Zoti Marian Gjermeni ka ndryshuar llogari dhe gjendje paraje personale si vijon.
1) Njė llogari nė lek ėshtė pakėsuar me -37 090 lekė dhe ėshtė mbyllur./
2) Njė llogari bankare nė lek ėshtė shtuar me 223 731 lekė.
3) Njė llogari nė USD ėshtė pakėsuar me – 1099 USD.
4) Njė llogari nė GBP (paund) ėshtė pakėsuar shtuar me 2 978 lekė.
5) njė llogari nė Euro ėshtė shtuar me 2 569 Euro.
6) Njė llogari nė Euro ėshtė shtuar me 1 912 euro.
7) njė llogari nė GBP shtuar me 900 GBP.
8) Njė llogari nė lekė ėshtė shtuar me 192 277 lekė.
9) Janė shitur Letra me Vlerė tė datės 18.02.2015 dhe ėshtė shtuar likuiditeti me 1 017 926 lekė.
10) janė shitur Letra me Vlerė tė datės 10. 09. 105 dhe ėshtė shtuar likuiditetit nė vlerėn 1 028 475.
11) pakėsuar shuma cash ne lek me 300 000 lekė.
11) pakėsuar shuma Cash nė GBP me 3 000 GBP.
12) Shtuar Cash nė usd me 500USD.
13) shtuar shuma Cash nė Euro me 3 500 euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi
Shlyer kredi pėr shtėpi nė vitin 2015 vlera 205 294 lekė, mbetet pėr tu shlyer nė datėn 31 dhjetor 2015 shuma prej 3 353 142 lekė.