Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2014
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe shpėrblime, 1 595 776 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
1) Tė ardhura nga pjesėmarrja nė KKT, 77 000 lekė.
2) Tė ardhura si anėtare e bordit tė FSHZH-sė, 31 624 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si drejtor i Departamentit tė Operacioneve Monetare nė BSH, 3 472 193 lekė.
2) Bashkeshorti te ardhura nga interesat nga investimi ne LV te Qeverise 1 079 235 leke
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė personale nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me 140 147 lekė .
2) Bashkėshorti, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me - 33 282 lekė.
3) Bashkėshorti, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me - 10 990 lekė.
4) Bashkėshorti, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me - 124 dollarė.
5) Bashkėshorti, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 348 euro.
6) Bashkėshorti, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me - 5 004 euro.
7) Bashkėshorti, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me - 4 504 dollarė.
8) Bashkėshorti, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 1 000 000 lekė, nga maturimi i LVL nė 08.05.2014.
9) Bashkėshorti, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 1 327 576 lekė nga shitja e LVL nė 21.04.2014.
10) Bashkėshorti, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 3 054 157 lekė nga shitja e LVL nė 20.102014.
11) Bashkėshorti, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me 1 300 000 lekė nga blerja e LVL nė 25.04.2014.
12) Bashkėshorti, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me 3 000 000 lekė nga blerja e LVL nė 24.10.2014.
13) Bashkėshorti, gjendja cash, shtuar me 350 000 lekė.
14) Bashkėshorti, gjendja cash, shtuar me 1 500 paund britanikė.
15) Bashkėshorti, gjendja cash pakėsuar me 500 dollarė.
16) Bashkėshorti, gjendja cash pakėsuar me 3 000 euro.
17) Bashkėshorti, kredi pėr shtėpi nga Banka e Shqipėrisė, me vlerė detyrimi financiar 3 558 436 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2014
Pėrshkrim shpenzimi
Bashkėshorti ka shpenzuar 1 380 000 lekė pėr blerjen e pjesės prej 25 % tė njė toke nė Mullet, me sip. 230 m2, blerė mė 18.06.2014.