Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2013
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Paga dhe shpėrblime si deputete 1 851 850 lekė.
2) Paga dhe shpėrblime si Ministre 347 751 lekė.
3) Paga si pedagoge e jashtme tek Fakulteti i Punėve Sociale 140 400 lekė.
4) Paga si pedagoge e jashtme tek ISSAT 30 000 lekė.
5) Tė ardhura nga angazhimi nė projektin PDS2 nė vlerėn 720 euro.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti zoti Gjermeni paga dhe shpėrblime si Drejtor i Operacioneve Monetare nė BSH 4 175 618 lekė.
2) Bashkėshorti zoti Gjermeni interesa neto 1 110 218 lekė qė vijnė nga investimi nė Letra me Vlerė tė Qeverisė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion112%
Tė tjera
1) Bashkėshorti zoti Marian Gjermeni shitje Obligacione nė vlerėn 1 300 000 lekė.
2) Bashkėshorti zoti Marian Gjermeni detyrim tė pashlyer nė vlerėn 3 763 730 pėr kredi pėr shtėpi nė Bankėn e Shqipėrisė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2013
Pėrshkrim shpenzimi

1) Bashkėshorti zoti Marian Gjermeni ble Obligacione nė vlerėn -1 500 000 lekė.
2) Bashkėshorti blerė 2 ONC flori nė vlerėn -250 000 lekė.
3) Bashkėshorti detyrime tė paguara nė vlerėn -205 295 lekė pėr njė kredi bankare.