Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2012
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Paga dhe shpėrblime si deputete 2 550 434 lekė.
2) Paga si pedagoge e jashtme tek Fakulteti i Punėve Sociale 239 760 lekė.
3) Paga si pedagoge e jashtme tek ISSAT 66 000 lekė.
4) Tė ardhura nga angazhimi nė projektin Network East West Women 1 550 dollar.
5) Tė ardhura nga angazhimi nė projektin CO-plan 1 350 euro.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti zoti Marian Gjermeni paga dhe shpėrblime si Drejtor i Operacioneve Monetare nė BSH 4 156 023 lekė.
2) Bashkėshorti zoti Marian Gjermeni interesa neto 1 073 985 lekė nga investimi nė Letra me Vlerė tė Qeverisė.
3) Bashkėshorti zoti Marian Gjermeni interesa nga depozita nė valutė 494 dollar.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion126%
Tė tjeraBashkėshorti zoti Marian Gjermeni detyrim tė pashlyer nė vlerėn 3 969 025 pėr kredi pėr shtėpi nė Bankėn e Shqipėrisė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2012
Pėrshkrim shpenzimi

1) Bashkėshorti shlyer kredi pėr shtėpi nė Bankėn e Shqipėrisė nė vlerėn -205 294 lekė.
2) Bashkėshorti blerė 3 ONC flori nė vlerėn -500 000 lekė.
3) Bashkėshorti blerė Piktura nė vlerėn -600 000 lekė.