Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblime neto pėr vitin 2017 si ministre, 1 288 199 lekė.
2) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblime neto pėr vitin 2017 si deputete, 588 530 lekė.
3) Tė ardhura si shpėrblim neto nga Helvetas Swiss Intercooperation, 593 euro.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
1) Tė ardhura si shpėrblim neto nga pjesėmarrja nė KKT, 77 000 lekė.
2) Tė ardhura si shpėrblim neto, si anėtare bordi e FSHZH-sė, 28 870 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti, Z. Marian Gjermeni, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime neto pėr vitin 2017 si Drejtor i Departamentit tė Operacioneve Monetare, Banka e Shqipėrisė, 3 934 950 lekė.
2) Bashkėshorti, Z. Marian Gjermeni, tė ardhura nga interesat neto, nga investimi nė Letra me Vlerė tė qeverisė, 790 051 lekė.
3) Djali, Z. Erik Gjermeni, tė ardhura nga paga neto pėr vitin 2017 (2 muaj) si specialist nė Business Integration Partners, dega Londėr, 3 544.48 GBP.
4) Djali, Z. Erik Gjermeni, tė ardhura si pagesė shėrbimi ndaj kompanisė 'Delmore' me qendėr nė Tiranė, 2 000 dollarė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksionNuk ka
Tė tjera
1) Bashkėshorti, Z. Marian Gjermeni, gjendja e llogarisė bankare nė Raiffeisen Bank, pakėsim, 161 310.83 lekė.
2) Bashkėshorti, Z. Marian Gjermeni, gjendja e llogarisė bankare nė Raiffeisen Bank, shtesė, 5 001.2 dollarė.
3) Bashkėshorti, Z. Marian Gjermeni, gjendja e llogarisė bankare nė Raiffeisen Bank, shtesė, 6 606.71 GBP.
4) Bashkėshorti, Z. Marian Gjermeni, gjendja e llogarisė bankare nė Raiffeisen Bank, shtesė, 1 769.02 euro.
5) Bashkėshorti, Z. Marian Gjermeni, gjendja e llogarisė bankare nė Alpha Bank, shtesė, 3 005 550.77 lekė.
6) Bashkėshorti, Z. Marian Gjermeni, obligacion nė Alpha Bank, pakėsim, 2 500 000 lekė.
7) Bashkėshorti, Z. Marian Gjermeni, gjendja e llogarisė bankare nė Alpha Bank, shtesė, 100 000 lekė.
8) Bashkėshorti, Z. Marian Gjermeni, gjendja cash, shtesė, 2 000 dollarė.
9) Bashkėshorti, Z. Marian Gjermeni, gjendja cash, shtesė, 150 000 lekė.
10) Gjendja e llogarisė bankare nė Credins Bank, pakėsim 47 526.62 lekė.
11) Djali, Z. Erik Gjermeni, gjendja e llogarisė bankare nė HSBC Bank, dega Londėr, shtesė, 800 GBP.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi