Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME






TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si anėtar i Gjykatės sė Lartė, 1 566 462 lekė.
2) Tė ardhura si honorare dhe dieta si anėtar i Gjykatės sė Lartė, 102 000 lekė + 34 008 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura nga anėtarėsimi nė Komitetin Disiplinor tė Dhomės sė Avokatisė si pėrfaqėsues i KLD-sė, 306 000 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
1) Tė ardhura nga obligacionet 4-vjeēare pėr vitin 2016 nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 283 982.64 lekė.
2) Bashkėshortja, zonja Irma Broci, tė ardhura nga obligacionet 2-vjeēare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 170 600 lekė.
3) Tė ardhura nga interesat e llogarisė bankare Depozitė Plus nė emėr tė fėmijės sė mitur nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 9 707.37 lekė.
4) Tė ardhura nga interesat e llogarisė bankare Depozitė Plus, nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 465.26 lekė.
5) Tė ardhura nga interesat e llogarisė Depozitė Plus e fėmijės sė mitur, 9 903.08 lekė.
Tė ardhura Qiradhėnie
1) Tė ardhura nga qiraja e njė lokali, 10 800 euro.
2) Tė ardhura nga qiraja e zyrave, 840 000 lekė.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, zonja Irma Broci, tė ardhura nga puna si notere, 5 273 388 lekė fitimi neto.
2) Djali, z. Arlind Broci, tė ardhura nga paga pranė Albcontroll Tiranė, 994 053 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Fituar Pronėsi njė apartamenti me sip. 143.81 m2, (bashkim i apartamentit ekzistues me sip.78.11 m2 + shtesės anėsore tė katit tė parė me sip. 65.7 m
2)
2) Pronar me 50 % (pjesė e regjimit martesor, 50 % me 50 % me bashkėshorten) i njė apartamenti me sip. 157.99 m2 (bashkim i apartamentit ekzistues me sip. 92.29 m2 + njė shtesė anėsore me sip. 65.7 m2 nė katin e dytė, shkėmbyer pa shpėrblim me njė shtetas.
3) Bashkė investitor nė njė kontratė sipėrmarrje me dt. 17.04.2016 pėr ndėrtimin e karabinės sė njė banese private nė Shkodėr, sipas lejes sė ndėrtimit, 1 500 000 lekė.
4) Fond pensioni vullnetar nė njė bankė tė nivelit tė dytė, krijuar nė dt. 17.05.2016 me tė ardhura nga paga, periodikisht 10 000 lekė nė muaj, 91 409.94 lekė + 1 409.49 lekė interesa.
5) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, llogari page, 160 913.77 lekė.
6) Gjendja e llogarisė bankare, Karta Viza Clasik, 198 597.13 lekė.
7) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, Depozita Plus, 460 320.80 lekė.
8) Djali, zoti Arlind Broci, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, si person fizik, 46 891.60 lekė.
9) Bashkėshortja, zonja Irma Broci, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 'Llogari Noteri e cilėsuar pėr klientėt pasuritė e paluajtshme' sipas udhėzimit nr. 6915/2 dt.30.01.2012, tė Ministrisė sė Drejtėsisė dhe Ministrisė sė Financave, 207 250 euro.
10) Bashkėshortja, zonja Irma Broci, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 'Llogari Noteri e cilėsuar pėr klientėt pasuritė e paluajtshme' sipas udhėzimit nr. 6915/2 dt.30.01.2012, tė Ministrisė sė Drejtėsisė dhe Ministrisė sė Financave, 7 500 000 lekė.
11) Djali, zoti Arlind Broci, gjendja e llogarisė bankare individuale nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 134 036.48 lekė.
12) Bashkėshortja, zonja Irma Broci, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 417 778.07 lekė.
13) Llogari rrjedhėse, tė ardhura nga qiratė, 252 550 lekė.
14) Bashkėshortja, zonja Irma Broci, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 895 469.13 lekė.
15) Djali, zoti Arlind Broci, certifikatė regjistrimi nė QKB me llogari si person fizik pranė njė banke tė nivelit tė dytė, 46 891.60 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka