Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetPaga si anėtar i gjykatės sė lartė 1 573 316 (njė milion e pesėqind e shtatėdhjetė e tre mijė e treqind e gjashtėmbėdhjetė) lekė.
Tė ardhura nga Bonuse
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshHonorare si Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė 102 000 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
Tė ardhura Qiradhėnie
1) Tė ardhura nga qiradhėnia e njė lokali njė shoqėrie tregtare 10 800 (dhjetė mijė e tetėqind) euro.
2) Tė ardhura qiradhėnie e njė zyre 840 000 lekė.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja zonja Irma Broci, tė ardhura fitim neto nga ushtrimi i detyrės si Notere 5 201 118 (pesė milion e dyqind e njė mijė e njėqind e tetėmbėdhjetė) lekė.
2) Djali zoti Arlind Broci paga si specialist nė sektorin e asistencės ligjore Drejtoria Juridike pranė Shoqėrisė ALBCONTROL SHA nė vlerė 207 250 lekė
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Shtuar llogaria rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė me 127 214 lekė.
2) shtuar njė llogari rrjedhėse me 99 816 lekė.
3) shtuar njė llogari lidhur me depozitėn me 59 855 lekė.
4) shtuar interesa nga depozita nė vlerėn 10 375 lekė.
5) investime nė obligacione vlera 5 000 000 (pesėmilion) lekė.
6) pakėsuar llogaria depozitė e bashkėshortit dhe shtuar llogaria depozitė e bashkėshortes e sėbashku nė vlerėn 10 000 000 (dhjetė milion) lekė janė blerė obligacione 2 vjeēare nga bashkėshortja.
7) shuar interesa nga llogaria e depozitės vlera 27 351 lekė.
8) llogari rrjedhėse e bashkėshortes 207 718 lekė.
9) llogari rrjedhėse e zotit Broci ku paguhen qiratė vlera 2 985 euro.
10) shtuar interesa nė llogari depozite personale e bashkėshortes me 331 133 lekė.
11) depozitė e llojit Fėmija Im 514 754 lekė.
12) depozitė tjetėr e llojit Fėmija Im vlerė 526 226 lekė.
13) llogari e bashkėshortes si person fizik 716 312 lekė.
14) Llogari e bashkėshortes si Person Fizik e specifikuar si llogari Noteri pėr Klient pėr pasuri tė paluajtshme 300 euro dhe 3 400 000 lekė.
15) llogari e bashkėshortes si Person Fizik e specifikuar si llogari Noteri pėr Klient pėr pasuri tė paluajtshme 795 795 (shtatėqind e nėntėdhjetė e pesė mijė e shtatėqind nėntėdhjetė e pesė) Euro Shėnim i Open Spending kėto lloj llogarish shėrbejnė vetėm pėr mbajtjen e parasė sė klientėve nė proces tjetėrsimi prone nė bazė Kontrate Noteriale.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi