Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Paga dhe shpėrblime nga puna nė Gjykatėn e Lartė 1 576 316 (njė milion e pesėqind e shtatėdhjetė e gjashtė mijė e treqind e gjashtėmbėdhjetė) leke.
2) pagesa nga mėsimdhėnia dhe trajnime shkolla e magjistraturės 130 802 (njėqind e tridhjetė mijė e tetėqind e dy) lekė.
2) Pagesa nga mėsimdhėnia nė Fakultetin e Drejtėsisė nė Universitetin e Tiranės 284 328 (dyqind e tetėdhjetė e katėr mijė e treqind e njėzet e tetė) lekė.
3) Pagesa nga mėsimdhėnia nė Fakultetin e Ekonomisė nė Universitetin e Tiranės 109 536 (njėqind e nėntė mijė e pesėqind e tridhjetė e gjashtė) lekė.
4) Pagesė pėr mėsimdhėnie nė Universitetin BEDER 48 000 (dyzet e tetė mijė) lekė.
5) Pagesė pėr pozicion e Eksperit tė Lartė nė Grupin e Punės pranė Komisionit tė Posaēėm Parlamentar pėr reformėn nė Drejtėsi 753 984 (shtatė qind e pesėdhjetė e tre mijė e nėntėqind e tetėdhjetė e katėr) lekė.
6) Pagesa si anėtar i Grupit Kėshillimor pranė Ministrit tė Drejtėsisė 256 250 (dyqind e pesėdhjetė e gjashtė mijė e dyqind e pesėdhjetė) lekė.
Tė ardhura nga Bonuse
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qiradhėnie e njė apartamenti 12 000 (dymbėdhjetė mijė) euro.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėJanė paguar 38 400 (tridhjetė e tetė mijė e katėrqind) euro pėr njė apartament tė pronotuar prej 132.77 m2 me vlerė totale 118 440 (njėqind e tetėmbėdhjetė mijė e katėrqind e dyzet) euro mbetur pa paguar nė datėn 31 dhjetor 2015 vlera prej 80 040 (tetėdhjetė mijė e dyzet) euro.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Pakėsuar gjendja Cash e deklaruar mė parė me 4 000 000 (katėr milion) lekė.
2) shtuar njė gjendje llogarie me 2 000 (dymijė) euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi