Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Paga dhe shpėrblime nga funksioni si gjyqtar 1 576 316 (njė milion e pesėqind e shtatėdhjetė e gjashtė mijė dhe treqind e gjashtėmbėdhjetė) Lekė.
2) pagesė pėr mėsimdhėnie nė universitetin Luarasi 137 581 (njėqind e tridhjetė e shtatė mijė e pesėqind e tetėdhjetė e njė) lekė.
3) pagesė pėr mėsimdhėnie nga Shkolla e Magjistraturės 163 360 (njėqind e gjashtėdhjetė e tre mijė e treqind e gjashtėdhjetė) lekė.
4) Pagesa si pedagog shkolla e avokatisė 255 000 (dyqind e pesėdhjetė e pesėmijė) lekė.
Tė ardhura nga Bonuse
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
Tė ardhura Qiradhėnie
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja zonja Edlira Dvorani paga dhe shpėrblime si Drejtore e Pėrgjithshme pranė INSIG 1 628 304 (njė milion e gjashtėqind e njėzet e tetė mijė e treqind e katėr) lekė.
2) Bashkėshortja shpėrblime nga pozicioni i anėtarit tė Bordit tė Byrosė Shqiptare tė Sigurimeve 2 040 000 (dy milion e dyzet mijė) lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Huadhėnie nga prindėrit detyrim pa shlyer 1 350 000 (njė milion e treqind e pesėdhjetė mijė) lekė pa afat dhe pa interesa.
2) Shtesė nė llogarinė nė lek 646 025 (gjashtėqind e dyzet e gjashtė mijė e njėzet e pesė) lekė.
3) shtesė nė llogarinė nė dollarė 47 usd.
3) shtesa nė llogari bankare prej 188 831 (njėqind e tetėdhjetė e tetėmijė e tetėqind e tridhjetė e njė) lekė.
4) bashkėshortja pakėsuar llogarinė nė lek me 356 190 lekė.
5) Bashkėshortja shtuar llogarinė rrjedhėse me 1 034 040 (njė milion e tridhjetė e katėr mijė e dyzet) lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi