Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2014
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si gjyqtar i Gjykatės sė Lartė 1 595 860 lekė.
2) Tė ardhura nga mėsimdhėnia, si pedagog i jashtėm i Shkollės sė Lartė Universitare Jopublike "Sevasti e Parashqevi Qirjazi", 32 5382 lekė.
3) Tė ardhura nga mėsimdhėnia, si pedagog i jashtėm i Shkollės sė Lartė Universitare Jopublike "Luarasi'', 213 058 lekė.
4) Tė ardhura nga mėsimdhėnia, si pedagog i jashtėm i Shkollės sė Magjistraturės. 27 002 lekė.
5) Tė ardhura nga mėsimdhėnie, si pedagog i jashtėm i Shkollės sė Avokatisė, 144 000 lekė.
6) Tė ardhura nga mėsimdhėnia por edhe si bashkėhartues i tekstit, trajnues dhe mėsimdhėnės nė projektin e OSBE-sė pėr avokatėt e rinj, 3 750 euro.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime nga puna si drejtore e Pėrgjithshme e INSIG sha, 1 137 944 lekė.
2) Bashkėshortja, tė ardhura nga shpėrblime si anėtare e Bordit tė Byrosė shqiptare tė Sigurime, 1 800 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 141 528 lekė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 61 dollarė.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 10 402 lekė.
4) Detyrim pėr shlyerje huaje nga prindėrit, detyrimi financiar i pashlyer, 1 350 000 lekė.
5) Bashkėshortja, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me - 113 760 lekė.
6) Bashkėshortja, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 654 121 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2014
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka