Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2013
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Paga dhe shpėrblime si Gjyqtar i Gjykatės sė Lartė 1 685 436 lekė.
2) Shpėrblim pėr mėsimdhėnie si pedagog i jashtėm pranė Shkollės sė Lartė Jopublike “Sevasti e Parashqevi Qirjazi” 108 900 lekė.
3) Shpėrblim pėr mėsimdhėnie si pedagog i jashtėm pranė Shkollės sė Lartė Jopublike “Luarasi” 250 560 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
1) Interesa bankare nė vlerėn 18 286 lekė nga llogari rrjedhėse nė bankė tė nivelit tė dytė.
2) Interesa bankare nė vlerėn 71 dollar tė depozitės nė valutė.
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja zonja Edlira Dollaku paga dhe shpėrblime si Drejtore e Degės Tiranė pranė INSIG sha nė vlerėn 90 006 lekė.
2) Bashkėshortja zonja Edlira Dollaku pagesė dėmshpėrblimi pėr largimin e padrejtė nga puna sipas vendimit tė Gjykatės sė Apelit Tiranė 3 412 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion123%
Tė tjeraDetyrime tė papaguara nė vlerėn 1 350 000 lekė pėr huamarrje prindėrve mė 29.03.2013, pa kėste, pa afat dhe pa interes pėr shlyerjen e kėsteve tė apartamentit pjesė tė regjimit martesor.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2013
Pėrshkrim shpenzimi
Detyrime tė paguara nė vlerėn -1 761 522 lekė si shlyerje e menjėhershme e kėsteve pėr blerje apartamenti me ēmim blerje 34 410 dollar, pjesė e regjimit martesor.