Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2012
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Paga dhe shpėrblime si Gjyqtar i Gjykatės sė Lartė 1 680 672 lekė.
2) Shpėrblim pėr mėsimdhėnie si pedagog i jashtėm pranė Shkollės sė Lartė Jopublike “Sevasti e Parashqevi Qirjazi” 434 865 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja zonja Edlira Dollaku paga dhe shpėrblime si Drejtore e Degės Tiranė pranė INSIG sha nė vlerėn 1 091 986 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėDetyrime shlyer nga tė tretė nė vlerėn 2 016 983 lekė sipas vendimit tė Gjykatės sė Rrethit Gjyqėsor Tiranė pėr dėmshpėrblime pas zbritjeve tė shpenzimeve gjyqėsore.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion246%
Tė tjeraDetyrime tė pashlyera nė vlerėn 19 000 dollar pėr blerje apartamenti me kėste pėr 20 vjet, ēmimi i blerjes 34 410 dollar.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2012
Pėrshkrim shpenzimi
Detyrime tė paguara nė vlerėn -207 600 lekė pėr blerje apartamenti me kėste pėr 20 vjet, ēmimi i blerjes 34 410 dollar.