Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga dhe shėrbime si gjyqtar i Gjykatės sė Lartė, 1 566 456 lekė.
2) Tė ardhura nga shpėrblimet pėr mėsimdhėnie pėr vitin akademik 2015-2016, si pedagog i jashtėm i Shkollės sė Magjistraturės, 19 660 lekė.
3) Tė ardhura nga shpėrblimet pėr mėsimdhėnie pėr vitin akademik 2015-2016, si pedagog i jashtėm i Shkollės sė Avokatisė, 289 000 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura nga interesat bankare tė depozitės me afat, shtuar me + 39.32 dollarė.
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, zonja Edlira Dvorani, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime nga puna si drejtore e Pėrgjithshme e INSIG sha, pėr periudhėn 1 janar - 31 gusht 2016, 1 085 536 lekė.
2) Bashkėshortja, zonja Edlira Dvorani, tė ardhura nga shpėrblimet nga pozicioni i anėtarit tė Bordit tė Byrosė Shqiptare tė Sigurimeve pėr periudhėn 1 janar - 21 qershor 2016, 1 020 000 lekė.
3) Bashkėshortja, zonja Edlira Dvorani, tė ardhura nga likuidimi i pagės dhe tė drejtave tė tjera financiare deri nė pėrfundim tė mandatit ligjor 2-vjeēar tė detyrės sė Drejtores sė Pėrgjithshme, sipas Kodit tė Punės dhe marrėveshjes sė datės 14.06.2016 pėr zgjidhjen konsensuale tė kontratės sė punės me punėdhėnėsin e ri privat tė INSIG sha, pas privatizimit, 3 179 000 lekė.
4) Bashkėshortja, zonja Edlira Dvorani, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime nga marrėdhėnia e punės si kėshilltare nė shoqėrinė e sigurimeve INSIG sha, pėr periudhėn 15 tetor - 31 dhjetor 2016, 462 955 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me - 669 487.51 lekė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me + 3.20 euro.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me + 2 368 lekė.
4) Huadhėnie nga prindėrit pėr shlyerjen e plotė tė detyrimit pėr blerjen e apartamentit, 1 350 000 lekė, pa afat, pa kėste, pa interesa, pjesė e regjimit martesor.
5) Qira financiare, (leasing), me tė drejtė blerje tė njė autoveture, prodhim 2016, me afat 5 vjet, interes minimal 7 %, pėr shumėn totale 15 600 euro, pjesė e regjimit martesor. Pagesa mujore + interesat, 308.90 euro. Shuma e parapaguar, 3 900 euro, shuma e shlyer deri nė dt. 31.12.2016, 1 544.50 euro. Detyrimi financiar i pashlyer, 14 055.50 euro.
6) Bashkėshortja, zonja Edlira Dvorani, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me - 2 481 340.85 lekė pas tėrheqjes sė vlerės monetare dhe mbylljes sė llogarisė.
7) Bashkėshortja, zonja Edlira Dvorani, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me 1 184 168.22 lekė.
8) Bashkėshortja, zonja Edlira Dvorani, gjendja e depozitės bankare me afat 1-vjeēar, tė ardhura nga puna, shtuar me + 3 500 000 lekė.
9) Bashkėshortja, zonja Edlira Dvorani, gjendja e depozitės bankare me afat 25-mujor, krijuar nė 12.12.2016 me vlerėn monetare tė tėrhequra nga llogaria e mbyllur nė njė bankė tė nivelit tė dytė, + 2 000 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka