Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura neto me vlerė 1 348 328 Lekė nga paga si Kryetar i Bashkisė Kamėz.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareNuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
1) Shitje e automjetit tip Tuareg me vlerė 425 440 Lekė, blerė nė vitin 2010 i cili nė momentin e shitjes ka qėnė i ēregjistruar dhe ėshtė shitur pėr pjesė kėmbimi.
2) Shitje e automjetit tip Peugeot 308 nė emėr tė bashkėshortes, me vlerė 12 000 Euro sipas kontratės me datė 01.12.2017. Njė pjesė e tė ardhurave nga shitja ėshtė pėrdorur pėr likuidimin e njė pjese tė borxhit ndaj vėllait tė bashkėshortes.
3) Tė ardhura me vlerė 500 000 Lekė si dėmshpėrblim pėr sigurimin shėndetsor nga shoqėria Eurosig.
4) Tė ardhura me vlerė 26 400 Lekė nga shitja pėr pjesė kėmbimi e njė automjeti, i cili nė momentin e shitjes ka qėnė i ēregjistruar.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Pakėsim me 222 379 Lekė nė llogarinė bankare pranė Credins Bank, nė emėr tė deklaruesit dhe personave tė familjes.
2) Marrė nė pėrdorim autoveturė tip Mercedes Benz me vit prodhimit 2011, marrė sipas aktit tė pėrdorimit me datė 27.12.2017.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Ėshtė shlyer shuma prej 12 000 Euro pėr huanė e marrė vėllait tė bashkėshortes, me tė ardhurat nga shitja e autoveturės tip Peugeot. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 16 000 Euro.
2) Ėshtė shlyer shuma prej 600 000 Lekė pėr huanė afatshkurtėr marrė vėllait nė vitin 2016. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 300 000 Lekė.