Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura neto nga paga si deputete, (pėr periudhėn 14.12.2017 - 31.12.2017.), shuma 59 396 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si anėtare e Kėshillit tė Administrimit tė UKE (pėr periudhėn 14.12.2017 - 31.12.2017.), shuma 6 167 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareNuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e depozitės me afat nė BKT, kursime nga paga, 56 806.97 lekė, me bashkėshortin.
2) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Raiffeisen Bank (pėr periudhėn 14.12.2017 - 31.12.2017.), tė ardhura nga paga si nėnkryetare e Kėshillit tė Qarkut, nga paga si anėtare e Kėshillit tė Administrimit tė UKE dhe shpėrblimi si pedagoge e jashtme, 49 484 lekė.
3) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Intesa Sanpaolo Bank, (pėr periudhėn 01.12.2017 - 14.12.2017.), tė ardhura nga paga si anėtare e Kėshillit Bashkiak Elbasan, 16 081.81 lekė.
4) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Intesa Sanpaolo Bank, (pėr periudhėn 14.12.2017 - 31.12.2017.), tė ardhura nga paga si anėtare e Kėshillit Bashkiak Elbasan, 681.81 lekė.
5) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Credins Bank, (pėr periudhėn 14.12.2017 - 31.12.2017.), tė ardhura nga paga si deputete, 59 396 lekė, pjesė e regjimit martesor.
6) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Raiffeisen Bank, nė emėr tė vajzės, tė ardhura nga paga si nėnkryetare e Kėshillit tė Qarkut, paga si anėtare e Kėshillit tė Administrimit tė UKE dhe shpėrblimi si pedagoge e jashtme, 109 008.64 lekė.
7) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Raiffeisen Bank, nė emėr tė vajzės, tė ardhura nga paga si nėnkryetare e Kėshillit tė Qarkut, paga si anėtare e Kėshillit tė Administrimit tė UKE dhe shpėrblimi si pedagoge e jashtme, 109 008.64 lekė.
8) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Raiffeisen Bank, nė emėr tė vajzės, tė ardhura nga paga si nėnkryetare e Kėshillit tė Qarkut, paga si anėtare e Kėshillit tė Administrimit tė UKE dhe shpėrblimi si pedagoge e jashtme, 109 008.64 lekė.
9) Gjendja cash, tė ardhura kėto tė pėrfituara nga shitja e automjetit sipas kontratės sė shitjes dt. 02.10.2017, pakėsim, 1 000 euro, gjendja totale 5 000 euro, pjesė e regjimit martesor.
10) Kredi bankare nė Raiffeisen Bank nė shumėn 1 500 000 lekė, e pėrbashkėt me bashkėshortin, me afat 36 muaj dhe interesi 6.9 %. Kredia ėshtė marrė pėr mobilimin e banesės dhe rregullimin e ambienteve tė jashtme. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017 ėshtė 548 404 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 951 596 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė pėr vitin 2017, shuma 548 404 lekė.