Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura tė vitit nga punėsimi nė Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Doganave, 1 405 366 Lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti, tė ardhura vjetore nga biznesi privat nė fushėn e shėrbimeve financiare dhe konsulenca tė ndryshme, 2 859 167 Lekė.
2) Bashkėshorti, tė ardhura tė vitit nga qiraja e pronave, 938 896 Lekė dhe 3 258 Euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Shtesė me 355 240 Lekė nė llogarinė pranė BKT, tė ardhura nga punėsimi nė Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Doganave. Gjendja e llogarisė nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 1 344 943, 5 Lekė.
2) Shtesė me 3 767 CAD nė llogarinė rrjedhėse nė TD Tronoto tė pėrbashkėt me bashkėshortin. Llogaria gjatė vitit u shtua me 12 039 CAD nga gjendja cash dhe u pakėsua me 8 270 CAD nga tė cilat 5 000 CAD pėr udhėtime dhe pjesa tjetėr pėr shpenzime tė ndryshme pėr anėtarėsime profesionale. Gjendja e llogarisė nė 31 Dhjetor 2016 ishte 14 480 CAD dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 18 247,24 CAD.
3) Shtesė me 37 CAD nė portofolin e investimeve TFSA (Tax Free Saving Accont) pranė TD Bank Toronto. Vlera e tregut nė 31 Dhjetor 2016 ishte 39 668 CAD dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 39 705 CAD. Shtesa nuk ėshtė tėrhqur nga llogaria e investimeve pasi humbasin pėrfitimet pėr pėrjashtimin e taksave.
4) Shtesė me 137 CAD nga rritja e vlerės sė tregut nė planin e kursimit pėr shkollimin e fėmijėve CST Canda. Gjendja nė 31 Dhjetor 2016 ishte 5 900,36 USD dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 6 038 CAD, e pėrbashkėt me bashkėshortin.
5) Shtesė me 65 CAD nė planin e investimeve RESP TD Bank pėr shkollėn e fėmijės sė mitur, e pėrbashkėt me bashkėshortin. Vlera e tregut nė 31 Dhjetor 2016 ishte 9 313,86 CAD (dollar kanadez) dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 9 378,51 CAD. Kėto shuma nuk tėrhiqen derisa fėmija tė fillojė shkollėn e lartė.
6) Shtesė me 4 CAD nė planin e investimeve RESP TD Bank pėr shkollėn e fėmijės. Vlera e tregut nė 31 Dhjetor 2016 ishte 14 564,82 CAD dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 14 568,35 CAD, e pėrbashkėt me bashkėshortin.
7) Pakėsim me 11 636 CAD tė gjendjes cash tė pėrbashkėt me bashkėshortin, si pasojė e transferimit tė kėsaj shume nė llogarinė pranė TD Bank Toronto. Gjendja cash nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 0 CAD (dollar kanadez).
8) Shtesė me 10 500 Euro e gjendjes cash tė pėrbashkėt me bashkėshortin. Gjendja u shtua nga tėrheqja dhe konvertimi i gjendjes sė llogarisė bankare tė bashkėshortit pranė BKT nė shumėn e 20 200 Euro (2 694 000 Lekė) dhe u reduktua me 9 700 Euro pėr shpenzime tė ndryshme. Gjendja nė 31 Dhjetor 2016 ishte 7 500 Euro dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 18 000 Euro.
9) Pakėsim me 1 536 500 Lekė i gjendjes cash tė pėrbashkėt me bashkėshortin, pėr pėrballimin e shpenzimeve tė ndryshme. Gjendja cash nė 31 Dhjetor 2016 ishte 1 962 000 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 425 000 Lekė.
10) Kartė krediti e pėrbashkėt me bashkėshortin me limit 17 000 CAD, pranė TD Bank Toronto, e papėrdorur gjatė vitit 2017.
11) Kartė krediti e subjektit me limit 1 000 Euro pranė TD Bank Toronto, e papėrdorur gjatė vitit 2017.
12) Kartė krediti e subjektit me limit 100 000 Lekė pranė BKT, pėr tė cilėn gjendja e detyrimit tė mbetur nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 7 789,54 Lekė.
13) Bashkėshorti, shtesė me 15 639 Euro nė llogarinė rrjedhėse pranė BKT, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 55 769,9 Euro. Burimi i shtesės janė qiradhėnia me vlerė 3 257 Euro, aktiviteti privat pėr vlerėn prej 10 000 Euro dhe tė ardhura nga kosulenca pėr vlerėn prej 2 400 Euro.
14) Bashkėshorti, pakėsim me 18 CAD nė llogarinė rrjedhėse pranė BKT nga komisionet. Gjendja e llogarisė nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 50 CAD.
15) Bashkėshorti, shtesė me 608,052 Lekė nė llogarinė rrjedhėse pranė BKT, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 2 473 541,01 Lekė. Burimi i ndryshimeve janė shtesat nga qiradhėnia, transferime dhe aktiviteti privat me vlerė 3 498 896 Lekė dhe pakėsimi me 2 694 000 Lekė tė konvertuar nė 30 000 CAD dhe mė pas nė 20 200 Euro pėr tiu shtuar gjendjes cash.
16) Bashkėshorti, shtesė me 8 525 CAD (dollar kanadez) nė portofolin e invetimeve TFSA pranė TD Bank Toronto. Vlera e tregut nė 31 Dhjetor 2016 ishte 42 806,78 CAD (dollar kanadez) dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 51 332,14 CAD (dollar kanadez). Vlera e shtuar nuk ėshtė tėrhequr pėr tė mos humbur pėrfitimet nga pėrjashtimet e taksave.
17) Bashkėshorti, shtesė me 19 USD nė portofolin e investimeve Direct Trading TD Bank Toronto. Vlera e tregut nė 31 Dhjetor 2016 ishte 1 749,86 USD dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 1 768,84 USD.
18) Bashkėshorti, shtesė me 2 851 CAD nė portofolin e investimeve Direct trading TD Bank. Vlera e tregut nė 31 Dhjetor 2016 ishte 46 899 CAD dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 49 749,64 CAD (dollar kanadez).


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka