Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si anėtar i Bordit tė AKEP, 2 109 227 lekė.
2) Tė ardhura nga mėsimdhėnia nė Universitetin Metropolitan tė Tiranės, 58 000 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qiraja e shtėpisė nė Toronto, Kanada, 11 520 CAD.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, Znj. Mirela Karapici, tė ardhura nga paga si punonjėse e bankės BKT, 753 283 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura nga shitja e automjetit, 50 000 lekė.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė bankare nė Toronto Dominion Bank, pakėsim 1 790 CAD. Mė 31.12.2016 gjendja ėshtė 4 700 CAD (dollar kanadez).
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 22 000 lekė. Mė 31.12.2016 gjendja ėshtė 27 000 lekė.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsim 500 euro. Mė 31.12.2016 gjendja ėshtė 4 500 euro.
4) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 129 000 lekė. Mė 31.12.2016 gjendja ėshtė 0 lekė.
5) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, mė 31.12.2016 ėshtė 0 euro.
6) Shlyerja e detyrimit pėr blerjen e njė ambienti nė vlerėn 50 000 euro. Detyrimi i shlyer, 5 000 euro.
7) Bashkėshortja, Znj. Mirela Karapici, pronare e njė agjencie turistike blerė me kursime, vlera 100 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzime pėr blerjen e njė automjeti, vlera 12 000 euro.
2) Shpenzime pėr blerjen e njė garazhi, vlera 13 500 euro.