Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura prej 1 326 311 lekė nga paga si Gjyqtar administrativ nė Durrės pėr periudhėn 01.01.2013 – 15.03.2016, dhe gjyqtar nė Gjykatėn e Apelit Tiranė pėr periudhėn 15.03.2016 – 31.12.2016.
Tė ardhura nga Bonuse
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
Tė ardhura Qiradhėnie
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareTė ardhura prej 120 000 lekė tė bashkėshortes si e punėsuar pranė Shoqėrisė Superbeton Mati pėr periudhėn 01.10.2016 – 31.12.2016.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Llogari rrjedhėse pranė Raiffeisen Bank nė vlerėn 627 932 lekė. Vlera ėshtė krijuar nga paga si gjyqtar dhe kalimi i shumės 500 000 lekė ė marrė kredi pranė kėsaj bankė nė llogarinė rrjedhėse.
2) Zoti Shyti ka marrė nė datė 05.08.2016 kredi shumėn 1 500 000 lekė principali nė Raiffeisen Bank. Kredia ėshtė dhėnė pėr njė afat 48 muaj, me kėst mujor 36 549 lekė. arsyeja e kredisė pėr pagim tė shpenzimeve pėr studime tė fėmijės nė Udine Itali.
3) Detyrim financiar prej 1 800 euro sipas deklaratės sė vitit 2012 me vėllanė, pa u shlyer nga viti 2015. Detyrim i deklaruar mė parė.
4) Llogari rrjedhėse nė vlerė 6 000 euro nė emėr tė vajzės, Emi Shyti, pėr tė mbuluar shpenzimet e studimeve nė Itali. Kjo vlerė monetare i ėshtė dhėnė nga deklaruesi nė gusht 2016.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi