Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura neto nga paga vjetore si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė, 1 229 042 Lekė.
2) Tė ardhura si shpėrblime nga pjesėmarrjet nė komisione, 45 900 Lekė.
3) Tė ardhura si rimbursime tė shpenzimeve tė karburantit, 440 000 Lekė.
4) Tė ardhura si rimbursime tė shpenzimeve tė telefonisė, 204 000 Lekė.
5) Tė ardhura si dieta ditore, 808 939 Lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritTė ardhura nga e Drejtat e Autorit pėr tekstin “Histori”, klasa X pėr kėstin e shitjeve Shtator 2017 nga shtėpia Botuese “Pegi”, 69 409 Lekė.
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Mirela Gurakuqi, tė ardhura nga paga si punonjėse e Institutit tė Zhvillimit tė Arsimit, 864 000 Lekė.
2) Djali, Z. Gerti Gurakuqi, tė ardhura nga paga si Informaticien, 8 400 Euro, ku e ardhura mujore ėshtė 700 Euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjeraGjendje e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsim 1 080 Euro, si pagesė shėrbimi.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka