Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


DEKLARIMI I PASURISĖ PAS LĖNIES SĖ DETYRĖSPASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga vjetore neto, 436 556 lekė.
2) Tė ardhura pėr rimbursim shpenzimesh karburanti, 109 333 lekė.
3) Tė ardhura pėr rimbursim shpenzimesh telefoni, 46 467 lekė.
4) Tė ardhura si honorare nga mbledhjet e komisioneve, 22 100 lekė.
5) Tė ardhura nga dieta brenda vendit, 112 875 lekė.
6) Tė ardhura si rimbursim shpenzimesh pėr pasaportė, 7 500 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
1) Tė ardhura nga interesat bankare mė 18.01.2017, shuma 355 750 lekė.
2) Tė ardhura nga interesat bankare mė 24.07.2017, shuma 335 750 lekė.
3) Tė ardhura nga interesat bankare tė depozitės nė BKT, 42.52 dollarė.
4) Tė ardhura nga interesat bankare tė depozitės nė Intesa Sanpaolo Bank, 3 130 lekė.
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
1) Tė ardhura nga aktiviteti tregtar (administrator dhe ortak i vetėm i shoqėrisė 'HM-Konsulting' sh.p.k nga 1 janari - 09.06.2017 (datė e shitjes sė kuotave)), 401 144 lekė.
2) Tė ardhura nga aktiviteti tregtar, dividenti i paguar (administrator dhe ortak i vetėm i shoqėrisė 'HM-Konsulting' sh.p.k nga 1 janari - 09.06.2017 datė e shitjes sė kuotave), 9 303 000 lekė.
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Margarita Hoxhalli, tė ardhura nga paga si specialiste nė institucionin e Presidencės me pagė mujore 61 588 lekė, 554 022 lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Margarita Hoxhalli, tė ardhura si specialiste nė institucionin e Presidencės (pėr periudhėn 01.09.2017 - 31.12.2017.), shuma 246 230 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
1) Tė ardhura nga aktiviteti tregtar, shitja e kuotave (administrator dhe ortak i vetėm i shoqėrisė 'HM-Konsulting' sh.p.k nga 1 janari - 09.06.2017 (datė e shitjes sė kuotave)), 100 000 lekė.
2) Tė ardhura nga aktiviteti tregtar, shitja e kuotave (administrator dhe ortak i vetėm i shoqėrisė 'HP Studio' sh.p.k nga 1 janari - 09.06.2017 (datė e shitjes sė kuotave)), 50 000 lekė.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė BKT, shtesė 244 888 lekė, gjendja mė 31.12.2017, shuma 324 187 lekė.
2) Gjendja e depozitės bankare nė BKT (obligacione me ēmim blerje 12 130 811 deklaruar nė fillim tė detyrės), gjendja mė 21012.2017, e pandryshuar 10 000 000 lekė.
3) Gjendja e depozitės bankare me afat 1-vjeēar nė BKT, shtesė 42.52 dollarė, gjendja mė 31.12.2017, shuma 10 042.52 dollarė.
4) Gjendja e depozitės bankare nė Intesa Sanpaolo Bank, shtesė 3 1300 lekė, gjendja mė 31.12.2017, shuma 1 510 033 lekė.
5) Gjendja e depozitės bankare nė BKT nė emėr tė fėmijės, kursime nga paga si deputet, shtesė 590 184. Gjendja aktuale e llogarisė 1 531 100 lekė.
6) Gjendja e llogarisė bankare nė Raiffeisen Bank (kartė krediti), pakėsim 1 650 euro, gjendja mė 31.12.2017 ėshtė 0 euro.
7) Hua marrė sipas kontratės dt. 10.08.2015 nė shumėn 55 000 dollarė me afat deri mė 10.08.2017, me 0 interes. Nuk ka ndryshime nga deklarimi i bėrė nė fillim tė detyrės, detyrimi i mbetur pėr t'u shlyer mbetet 55 000 dollarė.
8) Hua marrė sipas kontratės dt. 31.12.2008 nė shumėn 5 600 000 lekė, pa afat, me normė interesi 0 %. Nuk ka ndryshime nga deklarimi i bėrė nė fillim tė detyrės, detyrimi i mbetur pėr t'u shlyer 5 600 000 lekė.
9) Bashkėshortja, Znj. Margarita Hoxhalli, gjendja e llogarisė bankare nė Raiffeisen Bank, transfertė nga karta e kreditit tė bashkėshortit, shtesė 1 650 euro. Gjendja mė 31.12.2017, shuma 1 651.88 euro.
10) Bashkėshortja, Znj. Margarita Hoxhalli, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Raiffeisen Bank, tė ardhura nga pagat, shtesė 30 289 lekė. Gjendja mė 31.12.2017, shuma 53 753 lekė.
11) Vajza, Znj. Megi Hoxhalli, gjendja e depozitės bankare nė BKT, interesa bankare dhe nga babai, shtesė 40 318 lekė. Gjendja mė 31.12.2017, shuma 280 789 lekė.
12) Vajza, Znj. Megi Hoxhalli, gjendja e llogarisė bankare ne Deuche Bank, Gjermani, pakėsim 855 euro, gjendja mė 31.12.2017, shuma 1 745 euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka