Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura tė vitit me vlerė 1 466 920 Lekė nga paga dhe shpėrblimet si Kryetar i Bashkisė Elbasan.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura me vlerė 112 200 Lekė si anėtar i Kėshillit tė Qarkut Elbasan
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiTė ardhura me vlerė 3 180 431 Lekė nga pjesa taksuese e shumave tė pėrfituara nga Agjencia e Trajtimit tė Pronave, pėr pronėn e trashėguar nga babai tė deklaruar mė parė.
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura interesi me vlerė 22 879 Lekė nga maturimi i Bonove tė Thesarit, ri investuar nė vitin 2016 dhe me afat maturimi nė Shtator 2017.
2) Bashkėshortja, tė ardhura me vlerė 248 640 Lekė nga paga si punonjėse nė kompaninė Ujori Sh.p.k
3) Bashkėshortja, tė ardhura me vlerė 289 776 Lekė nga pensioni.
4) Bashkėshortja, tė ardhura me vlerė 600 000 Lekė nga qiraja e pronės tė trashėguar nga babai.
5) Bashkėshortja, tė ardhura me vlerė 5 000 000 Lekė nga shpėrndarja e dividendit pėr vitit financiar 2013, si ortak i vetėm i shoqėrisė Ujori Sh.p.k.
6) I biri Z. Alion Sejdini, tė ardhura me vlerė 798 673 Lekė nga paga si punonjės i DRF Elbasan.
7) I biri Z. Alion Sejdini, tė ardhura me vlerė 280 000 Lekė nga paga prej aktivitetit person fizik nė radion lokale Club Alison.
8) I biri Z. Alion Sejdini, humbje me vlerė – 83 440 Lekė nga akitviteti si person fizik me NIPT L32712204F, i radios lokale Club Alison.
9) I biri Z. Alion Sejdini, tė ardhura me vlerė 22 898 Lekė nga interesat e maturimit tė Bonove tė Thesarit, sipas kontratės sė vitit 2016.
10) Bashkėshortja e tė birit, tė ardhura tė vitit me vlerė 729 000 Lekė nga paga si punonjėse nė kompaninė Ujori Sh.p.k.
11) E bija Znj. Imelda, tė ardhura me vlerė 1 429 095 Lekė nga punėsimi, veprimtaria akademike dhe mbėshtetėse pėr institucionin, si Dekane nė Fakultetin e Ekonomisė, Universiteti Alkesandėr Xhuvani, Elbasan.
12) E bija Znj. Imelda, tė ardhura me vlerė 496 996 Lekė nga puna nė kompaninė e sigurimeve Sigal Uniqa Group Austria, dega Elbasan.
13) E bija Znj. Imelda, tė ardhura me vlerė 306 000 Lekė nga qiraja e objektit me vėrtetim pronėsie sipas kontratės me datė 29.12.2015 dhe kontratės sė qirasė me datė 19.05.2016. Vlera bruto e qirasė mujore ėshtė 30 000 Lekė, e pėrbashkėt me bashkėshortin.
14) E bija Znj. Imelda, tė ardhura me vlerė 153 000 Lekė, si autore nga shitja e librit ‘Etika e Biznesit’. Tė ardhurat bruto janė 180 000 Lekė dhe vlera e tatimit tė shlyer ėshtė 27 000 Lekė.
15) E bija Znj. Ina, tė ardhura me vlerė 788 185 Lekė nga puna si pedagoge nė Universitetin e Elbasanit.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Shtesė me 143 427 Lekė nė llogarinė bankare tė pagės pranė BKT. Gjendja e llogarisė nė 01.01.2017 ishte 45 977 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 189 404 Lekė.
2) Shtesė me 4 159 Lekė nė llogarinė rrjedhėse pranė Raiffeisen Bank. Gjendja e llogarisė nė 01.01.2017 ishte -3 800 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 359 Lekė.
3) Shtesė nga interesat me 43 Lekė nė llogarinė rrjedhėse pranė Alpha Bank. Gjendja e llogarisė nė 01.01.2017 ishte 505 466 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 505 509 Lekė.
4) Bashkėshortja, bono thesari tė maturuara dhe riinvestuara nė Shtator 2017 sipas deklarimeve tė mėparshme dhe deklaratės noteriale, 1 000 000 Lekė.
5) Bashkėshortja, shtesė me 230 Lekė nė llogarinė rrjedhėse pranė Intesa San Paolo, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ishte 90 482 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 90 712 Lekė.
6) Bashkėshortja, shtesė me 58 200 Lekė nė llogarinė rrjedhėse pranė BKT, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ishte 59 850 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 118 050 Lekė
7) Bashkėshortja, shtesė me 305 903 Lekė nė llogarinė rrjedhėse pranė BKT, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ishte 357 040 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 662 943 Lekė.
8) Bashkėshortja, shtesė me 292 776 Lekė nė llogarinė rrjedhėse pranė Raiffeisen Bank, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ishte 87 775 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 380 551 Lekė
9) Bashkėshortja, shtesė me 1 070 Euro nė llogarinė rrjedhėse pranė Raiffeisen Bank, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ishte 657 Euro dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 1 727 Euro.
10) Bashkėshortja, shtesė me 541 806 Lekė nė llogarinė rrjedhėse tė kartės sė kreditit pranė Alpha Bank, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ishte -141 782 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 400 024 Lekė
11) Bashkėshortja, gjendje cash me vlerė 1 300 000 Lekė.
12) Bashkėshortja, detyrim i papaguar me vlerė 7 100 Lekė sipas kontratės sė nėnqirasė pėr tokėn bujqėsore me destinacion ullishte, me afat nga 23.04.2014 deri nė 20.04.2019 dhe pagesė vjetore prej 7 100 Lekė, pėr tu shlyer brenda muajit prill tė vitit pasardhės.
13) I biri Z. Alion Sejdini, pakėsim me 979 561 Lekė nė llogarinė rrjedhėse pranė Raiffeisen Bank, mė qėllim ri investimin nė Bono Thesari. Gjendja e llogarisė nė 01.01.2017 ishte 1 000 401 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 20 840 Lekė.
14) I biri Z. Alion Sejdini, ri investim nė Bono Thesari nė datė 21.09.2017 nėpėrmjet llogarisė pranė Raiffeisen Bank, 1 000 000 Lekė.
15) I biri Z. Alion Sejdini, pakėsim me 1 197 Lekė nė llogarinė rrjedhėse tė pagės pranė Tirana Bank, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ishte 1 254 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 56,64 Lekė.
16) I biri Z. Alion Sejdini, shtesė me 365 Lekė nė llogarinė rrjedhėse si person fizik pranė Raiffeisen Bank, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ishte -213 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 152 Lekė
17) I biri Z. Alion Sejdini ka shlyer shumėn prej 23 636 Lekė pėr detyrimin e kartės sė kreditit pranė Alpha Bank. Gjendja e llogarisė nė 01.01.2017 ka qėnė -23 636 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 529 Lekė mbi limitin e kreditit.
18) E bija Znj. Imelda, shtesė me 102 Lekė nga interesat nė llogarinė pranė Raiffeisen Bank, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ishte 1 195 552 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 1 195 654 Lekė. Llogaria ėshtė kaluar nga ESCROW pranė Raiffeisen bank, sipas deklarimit tė mėparshėm.
19) E bija Znj. Imleda, shtesė me 30 000 Lekė nė fondin e pensionit Sigal Life Uniqa Group Austria, me burim 24 000 Lekė nga punėdhėnėsi Sigal Uniqa Group Austria Sh.a dhe 6 000 Lekė nga tė ardhurat personale tė pagės.
20) E bija Znj. Imelda, shtesė e pasurisė me sipėrfaqe trualli prej 54,7 m2 dhe vlerė 747 531 Lekė, si shtesė funksionale e objektit godinė 3 katėshe nė bashkėpronėsi me bashkėshortin. Shtesa ėshtė blerė nga Ministria e Financave, Drejtoria e Drejtimit tė Pronės Publike me ēmim 13 666 Lekė/m2 nė datė 20.01.2017, blerė me tė ardhurat e prindėrve.
21) E bija Znj. Imelda, pakėsim me 259 379 lekė nė llogarinė e pagės pranė Tirana Bank, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ishte 284 210 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 24 831 Lekė.
22) E bija Znj.Imelda, shtesė me 52 678 Lekė me kalimin e shumave nga llogaria e pagės dhe 50 000 limit krediti. Gjendja e llogarisė nė 01.01.2017 ishte 112 391 Lekė dhe ne 31 Dhjetor 2017 u bė 215 069 Lekė.
23) E bija Znj. Imelda, pakėsim me 352 744 Lekė nė llogarinė e pagės pranė Raiffeisen Bank, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ishte 491 069 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 138 325 Lekė.
24) E bija Znj. Imenda, shtesė me 65 Lekė nė llogarinė e kartės sė kreditit pranė BKT, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ishte 0 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 65 Lekė.
25) E bija Znj. Imelda, pakėsim me 24 764 Lekė nė llogarinė rrjedhėse pėr kredinė pranė Fibank, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ishte 48 486 Lekė dhė 31 Dhjetor 2017 u bė 23 722 Lekė.
26) E bija Znj. Imelda, tė ardhura me vlerė 813 925 Lekė nga prindėrit, pėr pagesėn e rivlerėsimit tė pasurisė pėr objektin ndėrtesė dhe truall.
27) E bija Znj. Imelda, shlyer shuma prej 1 475 564 Lekė pėr kredinė bankare me vlerė 15 000 000 Lekė me kėst mujor 112 939 Lekė dhe interes i barabartė me normėn bazė tė Bonove tė Thesarit plus 2%. Kredia ėshtė marrė pranė Fibank me afat nga 31.01.2014 deri nė 28.03.20129, gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 12 510 593 Lekė.
28) E bija Znj. Imelda, shlyer shumėn prej 8 840 Euro pėr qiranė financiare pėr makinė marė pranė Raiffeisen Leasing me afat 60 muaj, kėst mujor 737 Euro, sipas kontratės me datė 03.02.2016. Detyrimi i mbetur nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 25 603 Euro, qiramarrje e pėrbashkėt me bashkėshortin.
29) E bij Znj. Ina, pakėsim me 19 976 Lekė nė llogarinė rrjedhėse pėr overdraftin e marrė pranė Raiffeisen Bank, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ishte 12 403 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė – 7 573 Lekė. Detyrimi i mbetur i overdraftit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 7 573 Lekė.
30) E bija Znj. Ina, pakėsim me 43 586 Lekė nė llogarinė e kartės sė kreditit pranė Raiffeisen Bank, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ishte -813 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė -44 399 Lekė. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 44 399 Lekė.
31) E bija Znj. Ina ka shlyer shumėn prej 102 114 Lekė pėr detyrimin e kartės sė kreditit pranė Union Bank, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ishte -139 800 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė -37 686 Lekė. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 37 686 Lekė.
32) E bija Znj. Ina ka shlyer shumėn prej 22 878 Lekė pėr detyrimin e kartės sė kreditit pranė Alhpa Bank, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ishte -23 268 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė -390 Lekė. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 390 Lekė.
33) Deklaruesi, gjendje e kartės sė kreditit me vlerė -35 Euro pranė Raiffeisen Bank nė date 31.01.2017, detyrimi nuk ėshtė shlyer gjatė vitit.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shlyer shuma prej 1 488 520 Lekė pėr kredinė bankare pėr rikonstruksion banese me vlerė 5 800 000 Lekė, interes 6% dhe kėst mujor mesatar 32 942,24 lekė, marrė nė datė 22.11.2013 pranė BKT dhe afat deri nė 22.11.2023. Detyrimi pėr kredinė ėshtė mbyllur me datė 15.05.2017, sė bashku me detyrimin shtesė pėr interesa me vlerė 70 309 Lekė.
2) Shlyer shuma prej 2 949 006 Lekė pėr kredinė bankare pėr rikonstruksion banese me vlerė 8 200 000 Lekė, normė interesi 6,1% dhe kėst mesatar mujor prej 58 938,17 Lekė, marrė pranė BKT nė datė 22.11.2013 dhe afat deri nė 22.11.2023. Detyrimi pėr kredinė ėshtė mbyllur nė datė 15.05.2017 sė bashku me detyrimin shtesė pėr interesa me vlerė 28 458 Lekė.
3) Shlyer shuma prej 20 443 Lekė pėr detyrimin e kartės sė kreditit pranė BKT, gjendja e sė cilės ėshtė 6 Lekė mbi limitin e kreditit.