Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


DEKLARIMI I PASURISĖ PAS LĖNIES SĖ DETYRĖSPASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga pagesa si lektor nė Kolegjin Universitar 'Beder', Tiranė (deri nė vitin akademik 2016-2017.), 80 000 lekė.
2) Tė ardhura nga paga, shpėrblime dhe dieta si deputet, 436 556 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Ariana Alibeaj, tė ardhura nga paga si kėshilltare e Zv.Kryeministrit (01.06.2017 - 01.09.2017.), shuma 398 047 lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Ariana Alibeaj, tė ardhura nga dy paga kalimtare nga pozicioni i kėshilltares sė Zv. Kryeministrit, 220 660 lekė.
3) Tė ardhura nga ekzekutimi i vendimit dt. 16.06.2016 i Gjykatės Administrative tė Apelit Tiranė, 3 179 550 lekė.
4) Tė ardhura si pagesė nga pensioni suplementar mė 17.12.2017, shuma 78 821 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e depozitės bankare nė Credins Bank krijuar nė vitin 2013 me tė ardhura nga paga si deputet nė legjislaturėn 2009-2013 dhe tė ardhura tė tjera nga puna nė vite. Gjendja mė 31.12.2017 ėshtė 4 427 179.46 lekė.
2) Gjendja e depozitės bankare nė Credins Bank, krijuar nė vitin 2017 me tė ardhura nga kėshillimi ligjor pėr njė shoqėri tregtare tė huaj. Gjendja mė 31.12.2017 ėshtė 10 000 dollarė.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė Credins Bank mė 31.12.2017 ėshtė 215.22 euro.
4) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Credins Bank, tė ardhura nga paga dhe tė ardhura tė tjera, gjendja mė 31.12.2017 ėshtė 977 197 lekė.
5) Gjendja e llogarisė bankare nė Intesa Sanpaolo Bank, krijuar nė vitin 2017 me tė ardhura nga shpėrblimi si lektor nė universitet. Gjendja mė 31.12.2017 ėshtė 107 924.59 lekė.
6) Gjendja e llogarisė bankare nė Raiffeisen Bank mė 31.12.2017 ėshtė 81 658 lekė.
7) Gjendja e llogarisė bankare nė Raiffeisen Bank mė 31.12.2017 ėshtė 880.47 euro.
8) Kartė krediti MC revolving VIP, disbursuar mė 27.07.2010 me maturim 11.09.2038, nuk ėshtė kryer asnjė veprim, vlera 5 000 euro.
9) Gjendja e "Fondit Prestigj" ēelur nė korrik 2013 i cili rinovohet automatikisht me vlerė fillestare 500 000 lekė, gjendja aktuale 652 049.98 lekė.
10) Bashkėshortja, Znj. Ariana Alibeaj, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Raiffeisen Bank mė 31.12.2017, tė ardhura nga puna, 357 532 lekė.
11) Bashkėshortja, Znj. Ariana Alibeaj, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė BKT mė 31.12.2017, tė ardhura nga puna, 300 925 lekė.
12) Bashkėshortja, Znj. Ariana Alibeaj, gjendja e depozitės bankare nė "Fondin Prestigj" nė Raiffaisen Bank, tė ardhura nga puna dhe ekzekutimi i vendimit gjyqėsor, 7 120 000 lekė.
13) Vajza, Znj. Gea Alibeaj, gjendja e depozitės bankare nė Intesa Sanpaolo Bank mė 31.12.2017, shuma 355 802.56 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka