Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


DEKLARIMI I PASURISĖ PAS LĖNIES SĖ DETYRĖSPASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga, shpėrblime dhe dieta nga funksioni i Deputetit tė Kuvendit tė Shqipėrisė, shuma 2 591 606.1 Lekė.
2) Tė ardhura nė vlerėn 90 000 Lekė nga mėsimdhėnia nė Kolegjin Universitetin “Beder”, tė kaluara nė llogarinė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
3) Tė ardhura si dieta nga Kėshilli i Europės pėr njė vizitė studimore, shuma 44 464.94 Lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura nė vlerėn 687 000 Lekė nga shperblimet si anėtar i Komiteti Ekzekutiv tė FSHF-sė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
1) Tė ardhura neto nga interesat bankare, 76 Lekė.
2) Tė ardhura neto nga interesat bankare tė depozitės 12 mujore, 33 867.92 Lekė.
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Ariana Alibeaj, tė ardhura nga paga dhe dieta si punonjėse pranė Autoritetit pėr Informim mbi Dokumentat e ish-Sigurimit tė Shtetit, 435 128.1 Lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Ariana Alibeaj, tė ardhura nė shumėn 308 350.79 Lekė.
3) Bashkėshortja, Znj. Ariana Alibeaj, tė ardhura nė vlerėn 43.53 Lekė nga interesat bankare.
4) Vajza, Znj. Gea Alibeaj, tė ardhura nga interesat bankare tė depozitės, shuma 7 827.66 Lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendje 4 461 047.38 Lekė tė depozitės bankare 12 mujore, tė rinovueshme automatikisht nė muajin Korrik me burim tė ardhura nga kursimet ndėr vite.
2) Depozitė 2 vjeēare pėr obligacione nė Dollarė tė krijuar nė vitin 2017, shuma 10 000 Dollarė. Burimi i tė ardhurave ėshtė nga tė ardhurat e kėshillimit ligjor tė bėrė pėr njė shoqėri tregtare tė huaj.
3) Gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, - 1.75 Euro.
4) Llogari rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė me tė ardhura nga paga dhe tė ardhura tė tjera, gjendja ėshtė 681 997.89 Lekė.
5) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė me tė ardhura nga shpėrblimi si lektor nė universitet ėshtė 197 924.59 Lekė.
6) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė me burim tė ardhura nga punėsimi nė FSHF, 159 015.8 Lekė.
7) Gjendje 880.47 Euro e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
8) Gjendje 80 665.07 Lekė e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
9) Llogari bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shuma 0 Euro.
10) Gjendja e kartės sė kreditit nė njė bankė tė nivelit tė dytė ėshtė 0 Euro.
11) Investim nė "Fond Prestigj", tė ēelur nė muajin Korrik 2013, me vlerė fillestare 500 000 Lekė i cili rinovohet automatikisht. Gjendja nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 676 882.51 Lekė.
12) Bashkėshortja, Znj. Ariana Alibeaj, gjendje tė llogarisė rrjedhėse me burim tė ardhura nga punėsimi, shuma 519 416.46 Lekė.
13) Bashkėshortja, Znj. Ariana Alibeaj, gjendje tė llogarisė rrjedhėse me burim tė ardhura nga punėsimi, shuma 298 575.4 Lekė.
14) Bashkėshortja, Znj. Ariana Alibeaj, gjendje 7 123 957.27 Lekė nė “Fondin Prestigj”.
15) Vajza, Znj.Gea Alibeaj, depozitė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, gjendja nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 362 456.07 Lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka