Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura vjetore neto nga paga, 1 378 987 Lekė.
Tė ardhura nga Bonuse
1) Tė ardhura pėr trajtim ushqimor, 28 750 Lekė.
2) Tė ardhura cash dhe pėr veshmbathje, 153 300 Lekė.
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura neto me vlerė 357 000 Lekė nga paga dhe shpėrblime si asistente drejtuese operacionesh nė BKT, periudha Janar-Prill 2017.
2) Bashkėshortja, tė ardhura neto me vlerė 1 020 000 Lekė nga paga dhe shpėrblime si pėrgjegjėse operacionale pranė FED Invest Sh.p.k, periudha Janar-Maj 2017.
3) Bashkėshortja, tė ardhura neto me vlerė 38 093 Lekė nga interesat e Bonove tė Thesarit me maturim 1 vjeēar, me vlerė 2 000 000 Lekė dhe datė emetimi 11.05.2017.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Pakėsim i gjendjes cash me 100 000 Lekė.
2) Gjendje nė llogarinė rrjedhėse pranė BKT, 62 767 Lekė.
3) Gjendje nė llogarinė e kursimit pranė BKT, 410 469 Lekė.
4) Bashkėshortja, pakėsim me 81 470 Lekė nė llogarinė rrjedhėse pranė BKT. Gjendja e llogarisė ėshtė 0 Euro.
5) Bashkėshortja, gjendje me vlerė 0 Euro e llogarisė nė USD, nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
6) Bashkėshortja, pakėsim me 5 839 Euro e llogarisė nė Euro, nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
7) Bashkėshortja, shtesė me 5 839 Euro nga llogaria e mėsipėrme dhe shtesė me 2 063 Euro nga kursimet, nė llogarinė e njė banke tė nivelit tė dytė gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 8 902 Euro.
8) Bashkėshortja, gjendje me vlerė 4 383 Lekė nė llogarinė pranė Raiffeisen Bank.
9) Bashkėshortja, shtesė me vlerė 1 500 000 Lekė nga maturimi dhe shlyerja e obligacionit me afat 2 vjeēar dhe interes 5,05%, emetuar nė datė 23.02.2015 dhe maturuar nė datė 23.02.2017.
10) Bashkėshortja, blerė Bono Thesai me vlerė 2 000 00 Lekė, me interes 1,947% datė emetimi 11.05.2017 dhe datė maturimi 10.05.2018. Si burim tė ardhurash u pėrdor vlera prej 1 500 000 Lekė nga maturimi i obligacionit me afat 2 vjeēar dhe 500 000 Lekė kursime familjare.
11) I biri Z.Kleition Bendo, kontratė depozite Fėmija Im pranė BKT me vlerė 10 000 Lekė dhe interes 6,23%, ēelur nė datė 26.09.2012 nga Znj. Miranda Bendo dhe datė maturimi 26.09.2016. Depozita nuk ėshtė tėrhqur ende.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Shlyer shuma prej 4 000 Euro pėr kredinė me vlerė 16 000 Euro pėr blerjen e apartamentit tip garsonierė, sipas Kontratės tė Porosisė me noteren, nė datė 23.05.2016. Shuma e shlyer nė vitin 2016 ishte 10 000 Euro dhe gjendja e detyrimit tė mbetur ėshtė 2 000 Euro, pėr tu shlyer me marrjen e hipotekės.