Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetPaga prej 1 177 078 lekė e deklarueses si Gjyqtare pranė Gjykatės Administrative tė Shkallės sė Parė Tiranė.
Tė ardhura nga Bonuse
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
Tė ardhura Qiradhėnie
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Paga prej 817 266 lekė e bashkėshortit tė deklarueses si prokuror nė Prokurorinė ė Shkallės sė Parė Gjirokastėr.
2) Shtuar nė emėr tė bashkėshortit shuma 131 Euro nė Llogarinė nė Euro pranė BKT nga pjesėmarrja nė trajnim nga Kėshilli i Evropės.
3) Shtuar nė emėr tė bashkėshortit shuma 7 373 lekė nga pagesa si ekspert nė Shkollėn e Magjistraturės.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja nė llogarinė e deklarueses nė datėn 31.12.2016 ėshtė 1 048 lekė.
2) Gjendja nė llogari e bashkėshortit tė deklarueses nė datėn 31.12.2016 ėshtė 25 448.01 lekė.
3) Bashkėshorti ka paguar pėr vitin 2016 vlerėn 268 721 lekė pėr shlyerje kredie tė marrė pranė BKT. Ngelur pa shlyer nė datėn 31.12.2016 totali prej 2 777 494 lekė


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi