Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetPaga neto prej 1 117 096 lekė si gjyqtar nė Gjykatėn Administrative tė Shkallės sė Parė Tiranė.
Tė ardhura nga Bonuse
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
Tė ardhura Qiradhėnie
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Llogaria e pagės si Gjyqtar nė Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr ėshtė pakėsuar me 13 816 lekė. Gjendja nė llogarisė nė datė 31.12.2016 ėshtė 1 039 873 lekė.
2) Llogaria e pagės si Gjyqtar nė Gjykatėn Administrativė tė Shkallės sė Parė Tiranė ėshtė shtuar me 280 349 lekė. Gjendja e llogarisė nė datė 31.12.2016 ėshtė 1 063 194 lekė.
3) Janė pakėsuar kursimet familjare Cash me 40 000 lekė. Gjendja e kursimeve nė datė 31.12.2016 ėshtė 1 440 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
132 000 lekė tė shpenzuara pėr qira banese nė periudhėn 01.01.2016- 31.12.2016.