Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura prej 1 263 383 lekė tė pėrfituara nga paga.
Tė ardhura nga Bonuse
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
Tė ardhura Qiradhėnie
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareTė ardhura prej 731 051 lekė nga paga bashkėshortes si sekretare gjyqėsore nė Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Tiranė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė18 500 euro tė pėrfituara nga transferimi i tė drejtat e fituara mbi apartamentin e porositur tė datės 02.11.2012 nga deklaruesi dhe prindėrit e tij tek njė palė e tretė pėrmes Kontratės Noteriale tė Kalimit tė tė drejtave me shpėrblim e datės 27.01.2016 . Subjekti deklarues ka pėrfituar 1 tė 3-tėn e vlerės totale prej 55 500 Euro, pjesa e tij takuese ėshtė 18 500 euro.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1)Nė vijimėsi tė Kontratės sė Sipėrmarrjes (tė lidhur nė 13.05.2015.), nė datė 22.07.2016 ėshtė finalizuar blerja e apartamentit me sipėrfaqe 110 m2 i ndodhur nė Tiranė me Kontratėn e Shitblerjes. Kontrata nuk ėshtė regjistruar nė ZVRPP Tiranė nė momentin e deklarimit.
2) Gjendja nė Bankėn Kombėtarė Tregtare nė datė 31.12.2016 ėshtė 513.50 lekė.
3) Gjendja nė Bankėn Kombėtarė Tregtare pėr bashkėshorten nė datė 31.12.2016 ėshtė 1 725.53 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Subjekti deklarues ka paguar shumėn prej 403 450.20 lekė pėr shlyerje kredie pranė Bankės Kombėtare Tregtare, nga tė cilat 154 343.87 lekė janė principal dhe 249 085.33 lekė janė interesa. Detyrimi i mbetur papaguar nė datė 31.12.2016 ėshtė principali prej 6 181 635.13 lekė.