Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1)Tė ardhura prej 249 386 lekė nga paga e deklarueses si gjyqtare nė Gjykatėn Administrative tė Shkallės sė Parė Tiranė pėr periudhėn janar 2016- mars 2016.
2) Tė ardhura prej 452 344 lekė pėr raport barrėlindje nė periudhėn 05.04.2016- 31.12.2016.
Tė ardhura nga Bonuse
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
Tė ardhura Qiradhėnie
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareTė ardhura prej 1 089 467 lekė nga paga e bashkėshortit si prokuror nė Prokurorinė e Rrethit Gjyqėsor Lezhė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Bashkėshortėt pėrmes Aktit tė Pėrdorimit tė mjetit nė datė 29.10.2016, kanė marrė nė pėrdorim mjetin tip Benz qė ėshtė nė pronėsi tė kunatit.
2) Bashkėshortėt kanė kursyer 350 000 lekė nga tė ardhurat e pėrditshme pėr vitin 2016.
3) Ekziston Detyrimi prej 14 000 Euro, si hua sipas e marrė nga Zoti Shehaj nė datė 15.11.2013 me deklaratės noteriale.
5) 2 900 Euro kėst i pashlyer nga ēmimi nė total i pasurisė sė paluajtshme premtuar pėr shitje me kontratė datė 14.01.2014.
6) Zoti Shehaj ka shpenzuar 300 000 lekė pėr blerjen e njė automjeti tip Benz prodhim i 2005. Blerja ėshtė realizuar me Kontratė ė Shitblerjes, me kursime tė bashkėshortėve.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi

1) Bashkėshortėt kanė paguar 12 kėste nė kredinė afatgjatė tė marrė pėr blerje shtėpie. Vlera e njė kėsti ėshtė 38 000 lekė.
2) Zoti Shehaj ka shlyer vlerėn prej 200 000 lekė pėr huanė e marrė nė datė 16.09.2009. Detyrimi i pa shlyer nė 31.12.2016 ėshtė 1 100 000 lekė.