Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1)Tė ardhura prej 235 055 lekė neto nga paga si gjyqtare nė Gjykatėn Administrative tė Shkallės sė Parė Tiranė.
2) Tė ardhura prej 966 412 lekė neto nga paga si gjyqtare e Gjykatės sė Apelit Administrativ Tiranė.
Tė ardhura nga Bonuse
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
Tė ardhura Qiradhėnie
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareTė ardhura prej 1 188 339 lekė neto nga paga e bashkėshortit si prokuror.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjeraPas vdekjes sė nėnės nė datėn 29. 04. 2016, zonja Bernina Kondi me tė drejta trashėgimie bėhet Bashkėpronare pėr pjesėn 1 e 3-ta, nė pasuritė e paluajtshme tė zotėruara nga nėna e saj. Trashėgimlėnėsja (nėna e zonjės Kondi) zotėronte 25% tė pasurive si mė poshtė : a. truall me sipėrfaqe 300 m2, nga ku 100 m2 e zė njė ndėrtesė, vit i krijimit 1977 e ndėrtuar nga prindėrit e deklarueses dhe regjistruar ne ZRPP Berat nė datė 11.05.2005; b. pasuri e paluajtshme e llojit arė me sipėrfaqe 2 400 m2, c. pasuri e paluajtshme e llojit arė me sipėrfaqe 3 850 m2 regjistruar nė hipotekė nė vitin 2011; pasuri e paluajtshme e llojit Ullishte me sipėrfaqe 275 m2, tė cilat ndodhen nė Berat, janė pėrfituar me ligjin 7501 “Pėr Tokėn”, regjistruar pranė ZRPP Berat, me certifikatė pronėsie tė datės 15.04.2011.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Bashkėshortėt kanė paguar ēdo muaj gjatė vitit 2016 kėstin prej 27 000 lekė pėr shlyerje kredie tė marrė pranė BKT-sė, kredi e deklaruar mė parė, pra nė total 324 000 lekė.