Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2008
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetPaga dhe shpėrblime si Ministėr i Punėve tė Jashtme nė vlerėn 1 611 924 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja zonja Aurela Basha paga si Drejtore Programesh pranė fondacionit EWPPP nė Hollandė nė vlerėn 29 753 euro.
2) Bashkėshortja zonja Aurela Basha tė ardhura nga shitja e apartamentit nė Durrės nė vlerėn 45 000 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion100%
Tė tjeraNuk ka


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2008
Pėrshkrim shpenzimi
Bashkėshortja zonja Aurela Basha detyrime tė paguara nė vlerėn -40 000 euro pėr blerje e njė apartamenti nė Kavajė, pėr tė cilin ėshtė bashkėpronare me 50%.