Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2007
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Paga dhe shpėrblime si Ministėr i Punėve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit nė vlerėn 5 211 200 lekė.
2) Paga dhe shpėrblime si Ministėr i Punėve tė Jashtme nė vlerėn 10 469 000 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja zonja Aurela Basha paga nė vlerėn 51 391 euro.
2) Bashkėshortja zonja Aurela Basha tė ardhura nga shitja e veturės nė vlerėn 45 000 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura nga shitja e banesės nė Hollandė nė vlerėn 257 500 euro
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion328%
Tė tjeraNuk ka


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2007
Pėrshkrim shpenzimi

1) Detyrime tė paguara nė vlerėn -35 000 dollar pėr kredi pėr apartamentin nė Tiranė.
2) Detyrime tė paguara nė vlerėn -199 726 euro pėr kredi pėr shtėpinė nė Hollandė.
3) Detyrime tė paguara nė vlerėn -10 407 euro pėr shlyerjen e rentės pėr shtėpinė nė Hollandė.