Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2006
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetPaga dhe shpėrblime si Ministėr i Punėve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit nė vlerėn 1 907 700 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshShpėrblime si Nėnkryetar i KRRTRSH nė vlerėn 80 000 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja zonja Aurela Isufi paga si Drejtore Programesh pranė fondacionit EWPPP nė Hollandė nė vlerėn 49 512 euro.
2) Bashkėshortja zonja Aurela Isufi tė ardhura nga shitja e apartamentit nė Tiranė nė vlerėn 100 000 euro, nė tė cilin ėshtė bashkėpronare me 33%.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion104%
Tė tjeraDetyrime tė papaguara nė vlerėn 200 482 euro pėr rentė pėr hipotekėn e shtėpisė nė Hollandė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2006
Pėrshkrim shpenzimi

1) Detyrime tė paguara nė vlerėn -4 800 euro pėr qira banese.
2) Detyrime tė paguara nė vlerėn -8 772 euro pėr rentė pėr hipotekėn e shtėpisė nė Hollandė.
3) Bashkėshortja zonja Aurela Isufi detyrime tė paguara nė vlerėn -5 000 euro pėr apartament nė Durrės.