Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga, shpėrblime dhe dieta nė vlerėn 1 278 892 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
Tė ardhura Qiradhėnie
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljarePaga e bashkėshortes bashkė me dietat dhe shpėrblimet nė vlerėn 411 552 lekė, si punonjėse (laborante) pranė Autoritetit Shėndetėsor Rajonal Tiranė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Para kesh nė vlerėn 70 000 lekė , tė formuara me tė ardhura nga paga dhe kursimet e vitit tė kaluar.
2)Gjendje nė llogarinė bankare tė deklaruesit pranė BKT nė vlerėn 412 429.13 lekė.
3) Gjendje nė llogarinė bankare tė bashkėshortes pranė Credins Bank nė vlerėn 145 070.00 lekė.
4) Subjekti deklarues ėshtė pronar nė 7.14 % tė pasurisė sė paluajtshme (tokė bujqėsore plus truall plus ndėrtesė) me sipėrfaqe tė pėrgjithshme 7 243 m2. Ky shtim pasurie erdhi pas pjesėtimit tė pasurisė, sipas trashėgimisė ligjore nė datė 13.10.2014. Burimi i krijimit tė pasurisė: sipėrfaqja 7 243 m2 e pėrfituar sipas ligjit ne. 7501 datė 19.07.1991 “ Pėr Tokėn”; sipėrfaqja 2 106 m2 e blerė nga babai i deklaruesit mė Kontratė Shitblerjeje nė datėn 25.10.2006.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Ka shlyer gjatė 2016 vlerėn prej 1 000 Eurosh hua e marrė nga motra e bashkėshortes. Detyrimi i mbetur nė datėn 31.12.2016 ėshtė 0 lekė.