Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura neto nga paga si Prefekt i qarkut Elbasan pėr vitin 2017 dhe shpėrblim pėr largim nga funksioni, 552 568 lekė.
2) Tė ardhura neto nga paga, honorare dhe dieta si deputet, 699 806 lekė.
3) Tė ardhura neto nga paga si mjek me kohė tė pjesshme pranė Qendrės Spitalore "Xhafer Kongoli", Elbasan, 89 467 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Blerina Duka, tė ardhura neto nga paga si drejtoreshė e Qendrės Sociale Balashe, 939 771 lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Blerina Duka, tė ardhura bruto si shpėrblim vjetor si presidente e Urdhrit tė Infermierit tė Qarkut Elbasan, 331 500 lekė.
3) Bashkėshortja, Znj. Blerina Duka, tė ardhura neto nga paga si lektore e jashtme nė universitetin "Aleksandėr Xhuvani", Elbasan, 76 968 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė sė kursimit nė First Investment Bank, shtesė nga interesat dhe pakėsim nga tatimet nė vlerėn 382 lekė, gjendja totale nė fund tė vitit, 139 024 lekė.
2) Gjendja e llogarisė sė kursimit nė First Investment Bank, shtesė nga interesat dhe pakėsim nga tatimet nė vlerėn 10 euro, gjendja totale nė fund tė vitit, 4 473 euro.
3) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Raiffeisen Bank, shtesė me vlerė 201 110 lekė mė 13.07.2017 dhe pakėsim nga komisionet bankare dhe nga tėrheqja e shumės 200 000 lekė mė 27.07.2017. Gjendja totale nė fund tė vitit, 210 lekė.
4) Gjendja e llogarisė nė Raiffeisen Bank, shtesė nga kuponi i obligacioneve dhe pakėsim nga komisionet, gjendja 241 euro.
5) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Fibank, shtesė nga paga 939 033 lekė dhe pakėsim 789 033 lekė pas tėrheqjes pėr pagesėn e kredisė. Gjendja totale nė fund tė vitit, 141 000 lekė.
6) Gjendja e llogarisė nė BKT shtesė 114 370 lekė pas pagesės nga Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" dhe pakėsim me 39 030 lekė. Gjendja totale nė fund tė vitit, 0 lekė.
7) Kredi bankare nė Fibank marrė mė 28.01.2015 nė shumėn 3 500 000 lekė e cila maturohet mė 25.01.2035. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017 ėshtė 310 648 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 3 197 926 lekė.
8) Kartė krediti nė bankėn First Investment Bank nė vlerėn 800 euro.
9) Bashkėshortja, Znj. Blerina Duka, gjendja e llogarisė nė Fibank shtesė nga kuponi i obligacionit 331 000 lekė, pakėsim 332 850 lekė pėr tė paguar kėstin e kredisė. Gjendja totale nė fund tė vitit, 259 lekė.
10) Bashkėshortja, Znj. Blerina Duka, gjendja e llogarisė nė Raiffeisen Bank, shtesė 76 970 lekė nga honoraret, pakėsim pas tėrheqjes nė shumėn 124 523 lekė. Gjendja nė fund tė vitit, 28 969 lekė.
11) Bashkėshortja, Znj. Blerina Duka, gjendja e llogarisė nė Raiffeisen Bank, pakėsim pėr komisionet 24 euro, gjendja nė fund tė vitit 7 971 euro.
12) Bashkėshortja, Znj. Blerina Duka, gjendja e llogarisė nė Raiffeisen Bank, shtesė 81 554 lekė dhe pakėsim 14 933 lekė. Gjendja totale nė fund tė vitit 703 616 lekė.
13) Bashkėshortja, Znj. Blerina Duka, gjendja e depozitės nė Veneto Bank me afat 6 muaj, shtesė nga interesat vjetore dhe pakėsim nga komisionet, gjendja 736 806 lekė.
14) Bashkėshortja, Znj. Blerina Duka, gjendja e depozitės nė Veneto Bank me afat 6 muaj, shtesė nga interesat vjetore dhe pakėsim nga komisionet, gjendja 524 887 lekė.
15) Bashkėshortja, Znj. Blerina Duka, gjendja e depozitės nė Veneto Bank, shtesė nga interesat vjetore dhe pakėsim nga komisionet, gjendja 8 352 lekė.
16) Bashkėshortja, Znj. Blerina Duka, gjendja e llogarisė bė BKT, shtesė nga paga vjetore nga Qendra Sociale Balashe dhe nga interesat e bonove tė thesarit nė vlerėn 1 031 306 lekė dhe pakėsim pas tėrheqjes nė vlerėn 1 118 900 lekė. Gjendja totale nė fund tė vitit, 3 923 lekė.
17) Bashkėshortja, Znj. Blerina Duka, gjendja e llogarisė Credins, shtesė nga paga nė UISH nė vlerėn 306 000 lekė dhe pakėsim pas tėrheqjes, nė vlerėn 290 000 lekė. Gjendja totale nė fund tė vitit, 80 500 lekė.
18) Bashkėshortja, Znj. Blerina Duka, kartė krediti nė First Investment Bank nė vlerėn 500 euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė pėr vitin 2017, shuma 310 648 lekė.