Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura neto nga paga si Sekretar i Pėrgjithshėm i Kėshillit tė Ministrave, 1 321 080 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
1) Tė ardhura neto nga pjesėmarrja si nėnkryetar nė Bordin Drejtues tė INSIG, 191 250 lekė.
2) Tė ardhura neto nga pjesėmarrja si anėtar i Bordit Drejtues tė Autoritetit tė Aviacionit Civil, 211 905 lekė,
3) Tė ardhura neto nga pjesėmarrja si anėtar i Kėshillit Drejtues tė AKBN-sė, 110 160 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, Znj. Monika Agaēi, tė ardhura nga puna si kėshilltare e drejtorit tė bankės Credins, 1 585 510 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė bankare nė bankėn Mediolanum, llogari pėrmes tė cilės paguhet kredia nė institutin financiar Mediolanum, pakėsuar me - 1 407.85 euro.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me - 33 691 euro.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 140 711.89 lekė.
4) Gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me - 7 954 euro.
5) Gjendja e depozitės nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 430.88 lekė.
6) Kredi bankare pėr blerje apartamenti marrė nė institutin financiar UniCredit nė dt. 30.11.2004. Detyrimi i shlyer, 9 195.74 euro, detyrimi mbetur i pashlyer, 105 490 euro.
7) Bashkėshortja, Znj. Monika Agaēi, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 1 083 198.66 lekė.
8) Bashkėshortja, Znj. Monika Agaēi, gjendja e depozitės bankare, e pėrbashkėt me nėnėn, 50 % secila, shtuar me 1 275.51 euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Shpenzime pėr larjen e huasė marrė te prindi i bashkėshortes, shlyer plotėsisht, vlera 25 000 euro.