Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga nė Policinė e Shtetit, pėr periudhėn 01.01.2016 - 31.12.2016, 1 129 800 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeTė ardhura nga hoteli pėr vitin 2016, 40 000 euro.
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, znj. Alma Shimaj, tė ardhura nga paga nė Drejtorinė Rajonale Shėndetėsore, Durrės pėr periudhėn 01.01.2016 - 31.12.2016, 636 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Pronar i njė automjeti tip 'Mercedez Benz', blerė nė tetor 2016 me kursime familjare, nga biznesi 'Mektrin Motors', vlera 20 000 euro.
2) Tė ardhura nga shitja e njė apartamenti banimi nė dhjetor 2016, me sip. 148 m2 nė Shkozet Durrės, njė personi fizik, vlera 4 000 000 lekė, tė ardhura tė cilat janė shpenzuar pėr rikonstruksionin e hotel-restorantit nė Velipojė.
3) Kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, marrė nė vitin 2016 nė shumėn 2 800 000 lekė, afat shlyerje 15 vjet, kėst mujor tė lėvizshėm. Shuma e shlyer, 860 000 lekė.
4) Kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, nė shumėn 1 500 000 lekė, marrė nė tetor 2016, me afat shlyer,je 3 vjet me kėst mujor tė lėvizshėm, rreth 46 000 lekė nė muaj. Shuma e shlyer, 92 000 lekė, detyrimi mbetur i pashlyer 1 409 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka