Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga (dhe pėr uniformė) nė funksionin e Drejtorit tė Pėrgjithshėm tė SHKB-sė nė Ministrinė e Punėve tė Brendshme, 1 504 283 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiTė ardhura tė siguruara pas heqjes dorė nga pasuria e paluajtshme, trashėguar nga prindėrit. Pjesa e tė dy bashkėshortėve i ėshtė shitur vėllait kundrejt shumės prej 1 000 000 lekė, nga tė cilat 700 000 likuiduar nė vitin 2016 dhe 300 000 do tė likuidohen nė vitin 2017.
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, znj, Anila Skėndo, tė ardhura nga paga nė detyrėn e zv.drejtores sė shkollės "Gustav Mayer", pėr vitin 2016, 590 377 lekė.
2) Bashkėshortja, znj. Anila Skėndo, tė ardhura nga paga nė shoqėrinė "Bufalo" sh.p.k, pėr vitin 2016, 599 920 lekė.
3) Vajza, znj. Kristina Skėndo, tė ardhura nga paga nė shoqėrinė "Balkan Trans Albania" sh.p.k, pėr vitin 2016, 692 616 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksionNuk ka
Tė tjera
1) Gjendja cash, 700 000 lekė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė fund tė vitit 2016, llogari page, 1 290 805 lekė nga tė cilat 665 885 tė mbartura nga viti 2015.
3) Bashkėshortja, znj. Anila Skėndo, gjendja e llogarisė bankare, llogari page, nė fund tė vitit 2016, 1 025 159 lekė nga tė cilat 826 320 lekė tė mbartura nga viti 2015.
4) Bashkėshortja, znj. Anila Skėndo, gjendja e llogarisė bankare, llogari page, nė fund tė vitit 2016, 621 920 lekė nga tė cilat 22 300 lekė tė mbartura nga viti 2015.
5) Vajza, znj. Kristina Skėndo, gjendja e llogarisė bankare, llogari page, 669 586 lekė.
6) Nė proces miratimi marrja e njė kredie bankare pėr pėrballimin e pagesave tė kėsteve sipas kontratės sė sipėrmarrjes me shoqėrinė "Pajton".


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Vazhdon likuidimi pjesor pėr kontratėn e sipėr marrjes pėr blerje apartamenti me shoqėrinė "Pajtoni" sh.p.k, nė Rrugėn e Parisit. Bonot e thesarit tė deklaruara mė parė kanė kaluar nė llogari tė shoqėrisė, "Pajtoni" sh.p.k nė 12.04.2016, nėpėrmjet njė banke tė nivelit tė dytė, vlera 3 168 000 ku zotėron 50 %.